מחבל הגיע הבוקר (ראשון) לתחנת אוטובוס בצומת גוש עציון, וניסה לדקור חייל שהיה בתחנה. האחרון הגיב במהירות ונטרל את המחבל, ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. האירוע הסתיים ללא נפגעים בקרב החיילים. דובר צה"ל מסר כי המחבל היה חמוש בשלושה סכינים שחוברו למקל. רבט ע' שהרג את המחבל סיפר: "נשארים דרוכים כל הזמן כדי למנוע מקרים מהסוג הזה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד ממצלמות האבטחה במקום, נראה המחבל מתקרב לתחנת האוטובוס במקום, שם נמצא גם חייל. עם התקרבותו למקום, הוא שלף סכין גדולה מכיסו ורץ לכיוונו של החייל בתחנה, שהגיב במהירות ונטרל את המחבל לפני שהאחרון הספיק לבצע את מעשיו.

3 הסכינים של המחבל מניסיון פיגוע דקירה בגוש עציון (צילום: דובר צה"ל)
זירת ניסיון הפיגוע בגוש עציון | צילום: דובר צה"ל

רב"ט ע', לוחם מגדוד נחשון של חטיבת כפיר שחיסל את המחבל, סיפר: "עמדתי בעמדת הטרמפיאדה הצפונית, בצומת גוש עציון כדי להגן על האזרחים שהיו שם. ראיתי חשוד שהלך על הכביש והחל להתקדם במהירות לעברי ולעבר אזרחים ששהו בנקודה, זיהיתי ששלף סכין, יריתי ונטרלתי את המחבל. אני נמצא פה בתעסוקה מבצעית יחד עם חבריי לגדוד כחודש. אנחנו נשארים דרוכים כל הזמן כדי למנוע מקרים מהסוג הזה. נמשיך לשמור על תושבי גוש עציון ולהגן על הבית".

לפני ארבעה ימים, אירע ניסיון פיגוע דקירה דומה ליד אריאל. מחבל הגיע לצומת גיתי אבישר סמוך לאריאל בשומרון, וניסה לדקור חיילת שהייתה בעמדת שמירה. מפקד מגדוד רם של פיקוד העורף שהיה במקום ירה ונטרל אותו. לא היו נפגעים בקרב הכוחות, ולאחר מכן נקבע מותו של המחבל, אטאללה ריאן, בן 17 מסלפית‎.