גלי צה"ל תופרד ממערכת הביטחון: שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (חמישי) על ההחלטה שהתקבלה בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי - זאת לאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון, ובשל הרצון לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסוף חודש יוני האחרון, פרסמנו לראשונה כי בשיחה שהתקיימה לאחרונה בין הרמטכ"ל אביב כוכבי לבין שר הביטחון גנץ, דרש הראשון: "לסגור את גלי צה"ל". הרמטכ"ל ביקש לחילופין להוציא מאחריותו את התחנה, זאת בעקבות סערות פוליטיות שמתעוררות בנוגע לגלי צה"ל חדשות לבקרים.

כעת, התקבלה ההחלטה שנובעת מהייעוד של צה"ל, וכן מהצורך להפריד בין שירותם של חיילי צה״ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת בו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים.

בתוך כך, בימים הקרובים יוקם צוות מקצועי בין-משרדי בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, אשר יכלול נציגים של משרד הביטחון, צה״ל, משרד המשפטים ומשרד התקשורת. הצוות יגבש בתוך מספר שבועות מתווה להוצאת התחנה ממערכת הביטחון, והפעלתה במתכונת אזרחית או סגירתה.

 "ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי. התקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה", כתב שר הביטחון גנץ בהודעה לתקשורת. "קיום תחנה צבאית בצה"ל אינה סבירה בעת הזו. קבעתי כי לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל".

הרמטכ"ל התבטא בעבר בכמה פורומים שהוא נאלץ "לדברר" את גלי צה"ל ולהתעסק בסערות שהתחנה מעוררת יותר מדי פעמים לאחרונה, ולכן החליט לבקש משר הביטחון למצוא דרך לשים לזה סוף. חשוב לציין, כי כוכבי אינו היחיד שמחזיק בעמדה לפיה יש לסגור את גלי צה"ל. גם ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז כבר השמיע בכמה הזדמנויות עמדה זהה בפורומים סגורים ופתוחים.

בתגובה להחלטה, נמסר מהתחנה: "גלי צה"ל המציינת 70 שנה היא נכס צאן ברזל בתרבות ובחברה הישראלית. גלי צה"ל היא בית לחיילים, בית ליצירה הישראלית, לתרבות ולאמנות, בית לאינספור עיתונאים מצוינים. גלי צה"ל היא בית לדמוקרטיה הישראלית ופרח מוגן, שעליו יש לשמור מכל וכל".