פרסום ראשון: שני לוחמים מגדוד 13 של חטיבת גולני נשפטו השבוע עקב מספר אירועי "ותיקות-צעירות". שני החיילים הודו במעשיהם, נשפטו ל-20 ימי מחבוש ואף הודחו מהגדוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד הלוחמים נשפט על התנהגות שאינה הולמת שכללה איומים על חיילים כי לא יקבלו אוכל אם לא יבצעו כמבוקשו. הלוחם השני נשפט לאחר תלונות של חיילים על כך שנקט באלימות כלפיהם, כמו גם על התנהגות לא הולמת כלפי חיילים מהגדוד ולבישת אביזרים לא ראויים, כל זאת על אף בקשות חוזרות ונשנות מצד המפקדים שיחדול מכך.

מדובר באותו גדוד שעמד השבוע במרכזה של סערה, לאחר שמפקדו, סא"ל אבי מרציאנו, שרף את הדגלים והסמלים של הלוחמים והפיץ תמונה של המדורה, בניסיון להילחם בתופעת ההתעמרות של חיילים ותיקים ב"צעירים". מדובר בדגלים שעברו מדור לדור בין הלוחמים, יחד עם שפצורים של הנשק עם בולים (סמלים) של הפלוגה. על הדגלים מופיעים שמות של הלוחמים, ביניהם גם כאלה שנפלו בלחימה לאורך השנים.

מי שהזדהתה כקצינה בגדוד אמרה כי "המפקדים בגדוד נמצאים במלחמה יומיומית על מנת למנוע משחקי 'ותיקות-צעירות'. בתכל'ס? למנוע מלוחמים וחיילים ותיקים להתעלל בחיילים הצעירים. ה'מסורות' האלו של הפלוגות לא מסמלות שום דבר מעבר לעוד סימן למשחקי הפז"מ בגדוד".