אסיר מנהלי פלסטיני בסכנת חיים בשל שביתת רעב ממושכת – ובישראל חוששים מההשלכות. מאהר אחרס בן ה-49, תושב סילת א-דהר שבצפון השומרון, שובת רעב מאז שנעצר ב-27 ביולי. זהו המעצר המנהלי השלישי שלו, ובישראל מייחסים לו חברות בארגון הג'יהאד האיסלאמי. אחרס מאושפז בבית החולים קפלן במצב קשה, קרוביו טוענים הבוקר (רביעי) כי הוא בסכנת חיים מיידית – ובישראל חוששים שמותו יוביל למהומות ביהודה ושומרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות פניית עורכת דינו של אחרס, אחלם חדאד, הורה בית המשפט העליון "להתלות" את מעצרו. המשמעות היא שהמעצר מוקפא כביכול ומשפחתו רשאית לבקר אותו בבית החולים קפלן – אך עם זאת אחרס לא מורשה לצאת מבית החולים. עתירות של חדאד בדרישה לשחררו לביתו נדחו – והיא מתכוונת לנסות ולעתור שוב בנושא.

חדאד אמרה בשיחה עם N12 כי אחרס נמנע מלאכול ואף מסרב לקבל טיפול רפואי – והוא שותה מים בלבד. חדאד הוסיפה: "היום זה היום ה-73 לשביתת הרעב. כל הזמן יש הידרדרות במצב הרפואי שלו. הרופאה שלו פגשה אותי אתמול ואמרה לי 'גברתי, האיש במצב מאוד קשה'. המוות בא. רעדנו מפחד", סיפרה חדאד.

מאהר אחרס, אסיר מנהלי פלסטיני השובת רעב

עורכת הדין הוסיפה כי לדברי הרופאה, אחרס סובל מניוון שרירים בידיים וברגליים ומניוון במוח. אחרס חושש שבמידה שמצבו ישתפר ישראל תעצור אותו מחדש – ולדבריו הוא מוכן להפסיק את שביתת הרעב רק אם המעצר המנהלי יבוטל לחלוטין.

בישראל חוששים שמותו של אחרס יתסיס את השטח. מוות כזה עלול להוביל להסלמה, מהומות ועימותים בשטחי יהודה ושומרון.