התקשורת הרשמית בסוריה דיווחה אמש (בין חמישי לשישי) כי צה"ל תקף באזור העיר מסיאף שבמערב המדינה. באזור ממוקמות מיליציות פרו-אירנית וכן מחסני תחמושת רבים של הצבא הסורי ומפעל לפיתוח טילים. במשרד ההגנה הסורי טענו כי "רוב הטילים יורטו בהצלחה" ולא מסרו פרטים נוספים. במרכז הסורי לזכויות אדם נטען כי אמבולנסים רבים נצפו כשהם ממהרים למקום. בישראל לא התייחסו לאירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תושבי לבנון טענו אמש כי זיהו מטוסים של חיל האוויר הישראלי בשמי המדינה. דקות לאחר מכן דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה על פיצוצים בעיר מסיאף. גופי תקשורת אחרים בסוריה מסרו כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית ליד מסיאף שבמחוז חמה במערב המדינה.

תיעוד הפגיעה באזור המרכז למחקרים מדעיים: 

כעבור זמן לא רב פרסם משרד ההגנה הסורי הודעה בעניין התקיפה, שבה נטען כי ישראל היא האחראית: "ישראל תקפה באגרסיביות באמצעות מטח טילים מצפון לבנון לכיוון אזור העיר מסיאף. מערך ההגנה האווירית הגיב על טילי האויב ויירט את רובם". מעבר לכך לא נמסר מידע על מטרת התקיפה או על נפגעים כתוצאה ממנה.

באזור העיר מסיאף ישנם מוקדים צבאיים חשובים עבור משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד. הם כוללים בסיס הכשרה צבאית ומרכז מחקר מדעי. בשנה האחרונה התרחשו מספר תקיפות אוויריות נוספות באזור זה שיוחסו לישראל, רובן היו מכוונות לעבר אותם אתרים של המשטר הסורי ושל מיליצות פרו-אירניות.

במרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווחו כי הטילים השמידו מחסני תחמושת ומספר אתרים במרכז המחקר המדעי שבהם מוצבות גם מיליציות פרו-אירניות. פעילים מטעם ארגון זכויות האדם דיווחו שראו אמבולנסים דוהרים לעבר האתרים המותקפים, כדבר המרמז על לא מעט נפגעים, אך בכלי התקשורת הרשמיים לא אישרו את דבר קיומם של נפגעים.

תיעוד של התקיפה מלבנון:

ב-23 ביוני דיווחה הטלוויזיה הסורית על מתקפה אווירית של צה"ל בדרום-מזרח המדינה, באזור פרברי מחוז א-סווידא ובמחוז דיר א-זור שבמזרח המדינה. בנוסף, דווח כי מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי הופעלו במחוז חמה במערב המדינה ומיד לאחר מכן פרסם הצבא הסורי שמטוסי קרב ישראליים תקפו בכמה בסיסים צבאיים במחוז. בתקשורת הערבית דווח כי 5 אנשי מיליצות פרו-אירניות ו-2 חיילים סוריים נהרגו.

ב -4 ביוני דווח בסוריה כי הפצצה אחרת שיוחסה לישראל כוונה לעבר מחסנים צבאיים באזור אל-זאווי הנמצא בפאתי מסיאף. על פי הדיווחים, לפחות תשעה בני אדם נהרגו, ארבעה מהם סורים. לא היה ידוע אם הם חלק ממשטר אסד או שהם קשורים לכוחות האירניים. זהות החמישה האחרים נותרה עלומה.