שעת בוקר בכפר בורקה, סמוך לרמאללה. עונת המסיק נפתחה לפני פחות משבוע ופלסטינים בני הכפר מבקשים למסוק את העצים שלהם. "זה קורה כל שנה", טוען אחד התושבים. "כבר בערך שמונה - תשע שנים, בכל פעם שאנחנו מגיעים לזיתים הם תמיד עושים לנו את אותן הבעיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו כבר לא יכולים אפילו להגיע לזיתים", הוא הוסיף. "אנחנו לא יכולים להגיע לעבד את האדמה". באזור הזה מתכוננים למסיק כמו לקרב. ככה זה כשעצי הזית נמצאים סמוך למאחז בלתי חוקי שנקרא עוז ציון.

עם העלייה לשטח אפשר לזהות צעירים יהודים מהמאחז, מתצפתים ומתכוננים. צה"ל לא נמצא בשטח. מסיק באזור איננו מחייב תיאום או שמירה - אבל יש מי שמחכה להם. "כאן יהודים", אומר אחד מהם. "אתם יכולים להגיע עם הצבא, לבד אתם לא מגיעים".

המריבה נמשכת ותוך זמן לא רב מידרדרת לכדי אלימות בין הצדדים. אבנים נזרקות - בין היתר לעבר אנשי חדשות 12. "אתה בוגד בעם שלך", צעקו חלק מהנערים. אחד מהם גם הכה באלה את אוהד חמו.

זהו לא אירוע יוצא דופן – בתוך פחות משבוע דיווחו פלסטינים לארגון "יש דין" על 14 אירועים לפחות שבהם הותקפו, לכאורה, על ידי נערי גבעות. וזהו רק השבוע הראשון של עונת המסיק. בעקבות האירועים בימים האחרונים התנזים של רמאללה קרא לאנשיו לתגבר את המוסקים בכפר בורקה.