בכנסת התקיים היום (שלישי) יום הוקרה למערך המילואים כדי לקדם חקיקה המיטיבה עבור משרתי המילואים. במקביל התפרסמה רשימת הערים בהן אחוז משרתי המילואים הוא הגבוה ביותר, ובראשן מככבת לא אחרת מהעיר תל אביב. "מערך המילואים מחזק את החוסן החברתי ואת החוסן הלאומי", אמר קצין המילואים הראשי, תא"ל (במיל') ארי סינגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירוע ההוקרה בכנסת השתתפו ראש אגף כוח האדם, האלוף מוטי אלמוז, ראש חטיבת תכנון כוח אדם, תת-אלוף אמיר ודמני, קצין מילואים ראשי, תת-אלוף (במיל') ארי סינגר, שרים בכנסת ובכירים נוספים. תא"ל (במיל') סינגר אמר: "בוועדות הכנסת שהתכנסו היום, דיברנו על מוכנות מבצעית ומנטאלית, תגמול והוקרה. התרומה הייחודית של אנשי המילואים אינה רק לביטחון מדינת ישראל, אלא למדינה כולה".

רוצים הטבות מצה"ל? רק מכרטיס אחד (צילום: AP)
צילום: AP

"החיילות והחיילים שמתייצבים למילואים מתייצבים מתוך ערך השליחות והרעות, אני מאמין שערכים אלו הם חלק מאישיותם", הוסיף. "אנשי המילואים מהווים דוגמה אישית למשפחותיהם, במקומות עבודתם ובחוג הסביבתי שלהם. מערך המילואים מחזק את החוסן החברתי ואת החוסן הלאומי וזאת מפני שחיילי המילואים הם שליחים הדדיים של הצבא בחברה ושל החברה בצבא. במערך המילואים ניתן למצוא משרתים מכל הפסיפס של החברה הישראלית, אשר משרתים יחד, כתף אל כתף, ללא הבדל במוצא, דת, גזע ומין. וכך בא לידי ביטוי היותו של צה"ל ומערך המילואים בפרט צבא של עם".

אלו הערים המצטיינות בשירות המילואים:

בתל אביב - המספר הגבוה ביותר של משרתי מילואים פעילים: 7% ממשרתות המילואים בעיר הן קצינות. 56% ממשרתי המילואים הם משרתים פעילים.

ירושלים - המספר הגבוה ביותר של משרתים בתפקידים קרביים: כל משרת מילואים שני בעיר ירושלים משרת בתפקיד קרבי.

מודיעין - אחוז ההתנדבות הגבוה ביותר: 40% ממשרתי המילואים בעיר מודיעין הם קצינים. 1% מתושבי העיר הם אנשי מילואים.

חיפה - 1,312 קצינים ואנשי מילואים הם בוגרי בית הספר הריאלי בחיפה.