עימותים אלימים במחנה פליטים סמוך לרמאללה: במהלך פעילות מבצעית של כוחות משטרה ומסתערבי מג"ב במחנה הפליטים קלנדיה, התפתחו הבוקר (שני) הפרות סדר קשות ואלימות שכללו זריקות חפצים כבדים מגגות הבתים, באופן שסיכן את חיי הלוחמים. 6 לוחמים נפצעו באירוע, חלקם פונו לקבלת טיפול רפואי.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי עדויות הלוחמים, הם חשו סכנה לחייהם וביצעו שימוש בירי ובאמצעים לפיזור הפרות סדר. למקום הוזעקו כוחות נוספים של צה"ל, ולאחר שהשלימו את המשימה שכללה שני מעצרים, יצאו הלוחמים מהכפר. משרד הבריאות הפלסטיני מדווח על 4 פצועים פלסטינים בעימותים, חלקם באורח קשה.

הירי שהוביל למותו של נער בן 13

בצה"ל ממשיכים לתחקר את האירוע בו נורה ונהרג עלי אבו-עליא, נער בן 13, ביום שבת. בצה"ל מכחישים שבוצע ירי באש חיה לעבר הנער ולעבר מפגינים נוספים שהיו באזור, ומבהירים כי הרובה שנעשה בו שימוש הוא נשק לפיזור הפגנות. מפרטים נוספים שהגיעו לידי N12 עולה כי לירי קדמו הפרות סדר וניסיונות לפגוע בחיילים.

על פי הפרטים הידועים לנו, אחד הלוחמים מחטיבת כפיר זיהה במעלה הגבעה הסמוכה לרמאללה התקהלות של עשרות פלסטינים שחלקם מדרדרים סלעים וצמיגים בוערים לעבר הכוחות. בניסיון לפגוע באחד המתפרעים, פתח הלוחם בירי לעבר אחד המפגינים, אך הוא זז במפתיע והקליע פגע בגופו של אבו-עליא בן ה-13 וגרם למותו. בתיעוד מאזור האירוע ניתן לראות כיצד מדרדרים חלק מהפלסטינים את הסלעים לעבר החיילים.

עלי איימן נאסר אבו עליא
עלי איימן נאסר אבו עליא, נהרג במהלך הפרות סדר

מהתחקיר הראשוני שערכו בצבא עולה כי הכוחות שהיו באזור ניסו לפזר את ההתקהלות והשתמשו ברובה צלפים מסוג "רוגר", המיועד לפיזור הפגנות. הירי שבוצע מה"רוגר" פגע לנער ישירות בבטן, מה שהוביל לפציעה קשה ממנה סבל ולמותו. בניסיון להגיע למיצוי החקירה, ביקשו בצה"ל מהפלסטינים את דוח הנתיחה שבוצע בבית החולים ברמאללה.