משמר הגבול פרסם הבוקר (שני) תיעוד מתוך הפעילות המבצעית של הימ"מ באזור ג'נין, שהביאה למעצרו של החשוד במעורבות בביצוע הרצח של אסתר הורגן, סמוך ליער ריחן בצפון השומרון. בתיעוד ממצלמות הקסדה של לוחמי הימ"מ, נראות הסריקות שביצעו הלוחמים בכפר טורה אל גרביה, והכניסה לבית החשוד ומעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל, יחד עם שב"כ וצה"ל פועלים לשמירה על ביטחון המדינה בפעולות לסיכול טרור ומעצר מחבלים", נמסר מהמשטרה. יתר פרטי החקירה אסורים לפרסום בשעה זו.

הלווית אסתר הורגן ז"ל  (צילום: החדשות 12)
הלוויית אסתר הורגן ז"ל | צילום: החדשות 12

החשוד ברצח אסתר הורגן נעצר ביום חמישי בשעות הצוהריים. החשוד, פלסטיני מאזור ג'נין, הועבר לחקירת השב"כ. ראש מרחב יהודה ושומרון בשב"כ עדכן את המשפחה בהתפתחויות. בעלה של אסתר, בנימין, הודה לכוחות הביטחון ומסר: "אנחנו נמשיך בעשייה". ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב למעצר: "התשובה הציוניות לרצח - להוסיף בנייה".

הנשיא ריבלין מנחם את משפחתה של אסתר הורגן (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
הנשיא ריבלין מנחם את משפחת הורגן, ארכיון | צילום: מארק ניימן, לע"מ

מ', ראש מרחב יהודה ושומרון בשב"כ, עדכן את בעלה של אסתר ז"ל, בנימין הורגן, במעצר החשוד, וסיפר לו על המאמצים הגדולים שהשקיע השירות בימים שמאז הרצח. האב הודה לו ואמר כי ידע שהשב"כ וכוחות הביטחון יגיעו במהרה למעורבים ברצח.

תושבת צפון השומרון שנמצאה מתה ביער ריחן
אסתר הורגן ז"ל

בנימין הודה לכוחות הביטחון והבטיח שהוא ומשפחתו יתרכזו בהוספת אור. "התבשרתי על ידי שירות הביטחון הכללי שנעצר חשוד", מסר האב. "אנחנו כמובן מחזקים את ידיהם, הייתי בטוח שזה יגיע במוקדם או במאוחר, הם עשו את העבודה בצורה נפלאה, ואנחנו סומכים את ידינו על כוחות הביטחון ומערכת המשפט, וכמובן מצפים שימצה הדין עד תום, עם אותו רוצח נתעב. אנחנו נתרכז בעשייה שלנו, להוסיף אור".