תקרית – שבמזל לא הסתיימה באסון: אירוע חריג התרחש אמש (שבת) בעמדת צה"ל בסמוך ליישוב קדומים שבאזור החטיבה המרחבית "שומרון". חייל צה"ל, המשתייך לכוח של גולני, תועד כשפלסטיני יוצא מרכבו ומתקרב לעברו. בסרטון נראים השניים מנהלים דין ודברים, ולאחר כמה שניות – החשוד השליך לעבר הלוחם בקבוק תעברה. בסופו של דבר הוא פספס – ולא הצליח לפגוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצה"ל בודקים את האירוע, ובין השאר נבחנים תפקודו והתנהגותו של החייל. מה שנבדק הוא מדוע החייל וחבריו למחסום, חיילי כוח של גולני, לא פתחו בירי לעבר הפלסטיני או לעבר רכב המילוט שלו. בצבא מתייחסים לאירוע בחומרה רבה.

מדובר צה"ל נמסר: "מוקדם יותר היום נזרק בקבוק תבערה לעבר לוחם צה״ל סמוך לעמדה צבאית בקרבת היישוב קדומים שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. כוח צה״ל פתח במרדף אחר החשוד, באירוע אין נפגעים ולא נגרם נזק".

בתוך כך, בסוף השבוע שעבר פורסם ברשתות החברתיות תיעוד שחולל סערה, שבו נראה קצין צה"ל נמלט ונסוג מפני מתפרעים שרגמו אותו באבנים באזור רמאללה. בצה"ל טוענים שאם בסרטון הייתה מוצגת התמונה כולה, היה ניתן לראות שמסביב ישנם עוד חיילים רבים. בצבא הדגישו שהפלסטינים מנסים להביך את הקצין ולהציג אותו כאילו הוא בורח ומוכרע על ידי אותם נערים, אך המציאות היא שונה.

הכוחות שנמצאים בזירה מחליטים שלא לירות באותם מיידי אבנים, כנראה שהחיילים במקום לא חשו סכנה לחייהם ולכן בחרו שלא להשתמש בנשק. לאחר מכן החיילים רדפו אחרי אותם נערים ותפסו חלק מהם.