אירוע בו נער פלסטיני בן 15 נורה למוות אתמול במהלך הפגנה סמוך לרמאללה מעורר סערה ברשות הפלסטינית. היום (שבת) התקיימה הלווייתו של הנער והפלסטינים מאשימים את צה"ל בהריגתו מירי. מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה שבניסיון לפזר התקהלות השתמשו הכוחות ברובה לפיזור הפגנות מסוג "רוגר". הירי פגע בנער ישירות בבטן, מה שהוביל לפציעה שגרמה למותו.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר הטענות שעלו מצד הפלסטינים וקביעת מותו של הנער הפלסטיני, בצה"ל החלו לתחקר את האירוע. מהתחקיר הראשוני עולה כי בשלב מסוים החלה התקהלות בכניסה לכפר הסמוך לרמאללה. כ-20 בני אדם היו במקום.

הלווית נער פלסטיני בן 15 שנורה בהפגנה
הלוויית הנער הפלסטיני, היום

הכוחות שהיו באזור ניסו לפזר את ההתקהלות והשתמשו ברובה צלפים מסוג "רוגר", המיועד לפיזור הפגנות. הירי שבוצע מה"רוגר" פגע לנער ישירות בבטן, מה שהוביל לפציעה הקשה ממנה סבל. בסופה, נקבע מותו של הנער.

בצה"ל מכחישים שבוצע באירוע "ירי חי" לעבר המפגינים. הם מבהירים כי הרובה בו נעשה שימוש הוא בעל קוטר 0.22 ומשתמשים בו לפיזור הפגנות.

ניקולאי מלדנוב, השליח המיוחד של האו"ם, צייץ אמש גינוי חמור לירי בנער: "אני נחרד מההרג של הנער הפלסטיני בן ה-15, עלי אבו אליה, סמוך לרמאללה היום. ישראל חייבת לחקור את האירוע המזעזע והבלתי מתקבל הזה באופן עצמאי ובמהירות. לילדים יש הגנה מיוחדת בחוקים הבינלאומיים והם חייבים להיות מוגנים מאלימות".