צה"ל הודיע היום (רביעי) למשפחתו של נד'מי אבו-בכר שרצח את החייל סמ"ר עמית בן יגאל כי חדרו של המחבל ייאטם. אביו של עמית, ברוך בן יגאל, אמר ל-N12: "בג"ץ נתן פרס למחבלים וקשר לצה"ל את הידיים והרגליים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר דחו בבג"ץ בקשה נוספת לדון בהריסת ביתו של המחבל, לאחר שבדיון מוקדם יותר נקבע שאין להרוס את בית המחבל מפני ש"איש מבני הבית לא ידע ולא היה מעורב במעשיו של המפגע". בצה"ל אמרו כי ההחלטה לאטום את החדר נעשתה בהתאם לפסיקה כי שמורה הסמכות להמיר צו ההריסה בצו לאטימת החדר בו התגורר אבו-בכר.

ברוך בן יגאל סבור כי באטימת החדר מאבד צה"ל מן ההרתעה שלו. "כולי תקווה שאף חייל שערות ראשו לא ייפגעו מההחלטה הזו. ברור שהם יבחרו את החדר הכי עלוב והם יפתחו אותו מהר בחזרה", אמר בן יגאל. "השופטים טעו כשהם אמרו שבני המשפחה לא ידעו, והם התעלמו מהטיעון שלי שהרצח היה בתקופת הרמדאן, ובני המשפחה היו ערים בשעה הזאת וראו בדיוק לאן האבא הלך".

המחבל שהרג את עמית בן יגאל ז"ל
נד'מי אבו-בכר בבית המשפט

גם הרצל חג'ג', אביה של חיילת צה"ל שיר חג'ג' שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, הצר על ההחלטה, "יורקים בפנים של המשפחות השכולות. אוטמים חדר! עדיף שלא תעשו כלום או שתאטמו את בג"צ".

עמית בן יגאל ז"ל נהרג בחודש מאי השנה מפגיעת אבן בראשו במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני בכפר יעבד. המחבל נתפס כיממה לאחר הפיגוע יחד עם שני חשודים נוספים. השלושה הועברו לחקירת השב"כ,וכעבור מספר שבועות הודה אבו בכר במעשה ושחזר אותו.