לאחר החיסול - במערכת הביטחון חוששים מניסיונות פגיעה אירניים בישראלים בדובאי: באירן המשיכו גם היום באיומים לעבר ישראל, בעקבות חיסול ראש תוכנית הגרעין האירנית שיוחס לישראל. הערב (ראשון) דווח במהדורה המרכזית כי גורמי ביטחון נערכים לאפשרות שהאירנים ינסו לפגוע בישראלים הנופשים באיחוד האמירויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל ובנציגויות שונות ברחבי העולם הועלתה הכוננות בימים האחרונים. כעת, בצל החשש מניסיונות פגיעה בישראלים באמירויות, החלו במערכת הביטחון לפעול להגנה על הישראלים המבקרים שם. בנוסף אף הוקם מנגנון משותף יחד עם האמירתים שנועד להבטיח את ביטחון הישראלים הנופשים בדובאי ובאבו דאבי.

בתוך כך, בתקופה האחרונה, עוד לפני החיסול, בוצעו ניסיונות רבים למתקפות סייבר נגד יעדים ישראלים – בעיקר נגד תשתיות מים ואנרגיה. כולם סוכלו ככל הידוע, אך בישראל מעריכים שכעת, נוכח החיסול, הניסיונות הללו רק ילכו ויגברו.

מגדלי איתיחאד, אבו דאבי (צילום: Zhukov Oleg, shutterstock)
מגדלי איתיחאד, אבו דאבי | צילום: Zhukov Oleg, shutterstock

המנהיג העליון של אירן, עלי ח'מינאי, הצהיר שטהרן תנקום על החיסול. חמינאי אמר כי העדיפות העליונה מבחינתו כרגע היא "הענישה המוחלטת של העבריינים ושל מי ששלח אותם". הוא נשבע שאירן תגיב על החיסול, אך לא פירט כיצד.

במערכת הביטחון נערכים בימים האחרונים למגוון פעולות אירניות אפשריות. כוח קודס האירני הקים במשך שנים תאי טרור ברחבי אירופה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק - יחידות שיכולות לבצע פיגועים בשגרירויות ישראליות ונגד הקהילות היהודיות ברחבי העולם.

בנוסף, אירן גם יכולה לפעול מול נתיבי השיט הישראליים בים האדום - לבצע ירי רקטות, פגיעה באמצעות מל"טים וטילי שיוט משטחן של תימן, סוריה, עירק, לבנון ועזה. בנוסף, בכירים ישראליים – בהווה ובעבר – גם הם עלולים להיות מטרה בעיני האירנים, בבחינת "עין תחת עין".