ירי הרקטות בלילה - ככל הנראה עקב תקלה: הרקטות שנורו הלילה (בין שבת לראשון) מרצועת עזה לעבר אשקלון ואזור השפלה, נורו ממשגר של חמאס - אך ייתכן שמדובר בירי שלא היה מכוון או בתקלת חשמל - כך עלה בתום הערכת מצב שהתקיימה היום בלשכת הרמטכ"ל. 

ארגון חמאס העביר מסרים לישראל לפיהם הוא לא התכוון לבצע את הירי ושמדובר בתקלה ובאירוע שהוא לא התכוון לו - זאת למרות העיתוי המחשיד בו שוגרו הרקטות: השבוע בו חוסלו בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא לפני שנה, ומי ששימש בעבר כ'רמטכ"ל' חמאס, אחמד ג'עברי, שחוסל בדיוק אתמול לפני 8 שנים. 

 

בצה"ל אישרו כי בוצעו הלילה מספר שיגורים לעבר שטח ישראל: אחד מהשיגורים כוון לעבר אשדוד ולא הוביל להפעלת מערכות ההתרעה או מערכת כיפת ברזל, אך לא גרם לנזק או לנפגעים. שיגור נוסף ככל הנראה יורט על ידי מערכת כיפת ברזל באזור קיבוץ פלמחים. רסיסים נצפו בבת ים ובחולון. 

 

 

בהמשך, עדכן דובר צה"ל כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים תקפו מספר יעדים ברצועה, ביניהם תשתית תת-קרקעית ועמדות צבאיות של חמאס. "צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה", הוסיפו בצה"ל. 

רסיס רקטה שנפל בבת ים
רסיס הרקטה שנמצא בטיילת בת ים