זמן קצר לפני טקס החתימה על הסכמי נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחרין שיתקיים הערב (שלישי), נשיא ארה"ב וראש ממשלת ישראל קיימו תדרוך עיתונאים בבית הלבן. טראמפ הודיע כי ייחתמו הסכמים עם עוד 5 מדינות אבל לא חשף את שמן. "אפילו ביבי התעייף מלצאת למלחמות", אמר הנשיא. על הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים: "אני חושב שהפלסטינים יצטרפו". בנוסף, רמז טראמפ להסכם עם אירן בעתיד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו וטראמפ קיימו פגישה מתוקשרת בבית הלבן על רקע נרמול היחסים עם מדינות המפרץ. הנשיא האמריקני פתח במחמאות לראש הממשלה: "אתה מנהיג מדהים". הוא גם הדגיש את החשיבות של איחוד האמירויות בתור המדינה הראשונה ברצף הנוכחי ואמר כי מדובר ב"אומה בעלת עוצמה באזור והמנהיג שלהם הוא מנהיג גדול".

נתניהו וטראמפ (צילום: לע
נתניהו וטראמפ | צילום: לע"מ

"אתם תראו, אנחנו נחתום הסכמים גם עם מדינות אחרות", אמר טראמפ על העתיד. "אנחנו בהחלט מדברים כעת על 5 מדינות לפחות, ומתוך כבוד לאמירויות ולבחריין, החלטנו לא לפרסם את שמות המדינות".

כשנשאל לגבי העסקה של מטוסי החמקן שנכללו בהסכם טראמפ ענה רק ש"נטפל בעניין הזה" ועבר לנושא הבא. הנשיא אף ציין כי רוב המדינות במזרח התיכון מעוניינות לחתום על הסכמים עם ארה"ב, כולל אירן. "יש להם עכשיו בעיה של 27% ירידה בכלכלה בגלל הסנקציות ואני חושב, שאחרי הבחירות אפשר אולי לעשות דיל טוב יותר איתם מאשר עשינו בעבר", אמר הנשיא בביקורת על אובמה.

הלחץ יגבר, נשיא אירן רוחאני (צילום: ללא, חדשות)
מנהיג אירן רוחאני. יהיה שלום גם עם מדינתו? | צילום: ללא, חדשות

עוד הוסיף הנשיא כי אם ייבחר בנובמבר הקרוב להמשיך את כהונתו זה ישתלם לאירן לסגור עסקת שלום. "הם יהיו עשירים, הכלכלה שלהם תהיה טובה, אבל אני חושב שהם חייבים לחכות עד אחרי הבחירות". את יריבו בבחירות הוא כינה: "ביידן הישנוני" והתגרה בו: "סין ורוסיה מאוד רוצות אותו בתפקיד הנשיא במקומי".

"מדינה פלסטינית - בזמן הנכון זה יקרה"

האם סעודיה היא הבאה בתור? טראמפ לא פירט יותר מדי אך אמר: "דיברתי גם עם סעודיה והתגובה הייתה מצוינת". גם את הפלסטינים עודד הנשיא להצטרף ולחתום על הסכם שלום עם ישראל בתיווכו: "אני חושב שהפלסטינים יצטרפו". כשנשאל האם הם יקבלו מדינה משלהם, ענה טראמפ: "בזמן הנכון זה יקרה".

קושנר בפגישה עם יורש העצר הסעודי (צילום: רויטרס)
יועצו של טראמפ קושנר בפגישה עם יורש העצר הסעודי. הבא בתור? | צילום: רויטרס

בנוגע לסיפוח הנשיא לא התייחס יותר מדי וניסה להדגיש כי המשימה העיקרית כרגע היא שלום לכל הצדדים. "בישראל לא מעוניינים ללכת למלחמה אחרי כל השנים - אפילו ביבי התעייף מלצאת למלחמות", אמר טראמפ. "ישראל רוצה באמת שלום ואני נותן לאדון הזה (נתניהו) הרבה הרבה קרדיט בנושא".

ראש הממשלה נתניהו השיב במחמאות חזרה לטראמפ ואמר: "יש לנו קשרים חזקים עם המזרח התיכון בעזרתו של נשיא ארה"ב ויש מדינות שמחכות להיכנס להסכמי השלום. ישראל לא מרגישה מבודדת כלל, היא מגיעה עכשיו להישגים דיפלומטיים הגדולים ביותר בהיסטוריה שלה".