מערכות ההגנה האוויריות הופעלו בסוריה אמש (שני) בעקבות מה שמדווח כתקיפה נרחבת באיזור דמשק. בארגון הסורי לזכויות אדם דיווחו כי 5 חברי מיליציה פרו אירנית נהרגו ויותר מ-10 אחרים נפצעו בתקיפה שאותה מייחסים בסוריה לישראל. עוד דווח כי התקיפות האוויריות גרמו לאובדן רב של ציוד צבאי סורי ביעדי התקיפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הטלוויזיה הסורית הממלכתית אישרה כי המערכות הופעלו "נגד מטרות עוינות" באיזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק ובאיזור אל-כיסווה. על פי הארגון הסורי לזכויות אדם, תקיפות ישראליות כוונו לכמה עמדות שימור משטר בפאתי דמשק ובדרעא. עוד דווח בסוריה שאחת התקיפות פגעה בגבול בין שדה התעופה הבינלאומי של דמשק לבין שטח אל כיסווה מדרום לדמשק.

בתקשורת הסורית נכתב שטילים ישראלים הפגיזו גם באיזראע, האזור הצפון מזרחי של דרעא, שם נמצאים כוחות חיזבאללה הלבנוניים. עדיין לא דווח על נפגעים באזור זה.

תקיפה בסוריה
תקיפה בסוריה

לפני כחודש, דווח על תקיפה דומה באותו האיזורסוכנות הידיעות הסורית דיווחה אז על הפעלת מערכות ההגנה האוויריות מעל לשמי הבירה דמשק. אז נאמר כי ישראל היא האחראית לתקיפה באזור אל-כיסווה, דרומית לעיר הבירה. עוד דווח בכלי התקשורת בסוריה כי צבאו של אסד הצליח ליירט חלק מהטילים.

מקורות רשמיים טענו אז כי התקיפה התבצעה מעל לרמת הגולן וזמן קצר לאחר מכן דווח על גל תקיפות נוסף. בדיווח נטען כי התקיפות האחרונות ממוקדות בפרברי דמשק ומחוז דרעא, הקרוב לגולן.