פיגוע הדקירה נגד לוחם מג"ב בעיר העתיקה בירושלים: הבוקר (שלישי) נרשם שיפור במצבו של לוחם משמר הגבול שנדקר אמש בפיגוע באזור שער האריות בסמוך לכניסה להר הבית. לאחר שנותח הלילה בבית החולים הר הצופים, מצבו כעת מוגדר קל. כעת מתברר שהלוחם שנדקר היה גם זה שהספיק לירות במחבל, לפגוע בו ולהרוג אותו. זאת לאחר שאתמול דווח שלוחם אחר הוא זה שירה על המחבל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצמרת משמר הגבול ובמשטרה שיבחו את תפקודו ואת תגובתו המהירה של הלוחם הצעיר, שחרף פציעתו הצליח להגיב בתוך שניות ולנטרל את המחבל. יתרה מזאת, מדובר בלוחם שסיים טירונות רק לפני כחודש. הלוחם סיפר שבאותו הרגע הוא היה דרוך ביותר. "עמדתי בשער, חשבתי לעצמי מה אני אעשה אם יגיע מחבל, ופתאום הוא דקר אותי", אמר. "יריתי לעברו מספר כדורים וניטרלתי אותו".

הסכין מפיגוע הדקירה בעיר העתיקה (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין בה השתמש המחבל | צילום: דוברות המשטרה

זמן קצר לאחר הפיגוע ולאחר שהתבררה זהותו של המחבל, הגיעו כוחות צה"ל, משטרה ושב"כ לאזור בית מגוריו באזור בית לחם. אימו ואחותו נעצרו לחקירה, בעיקר כדי לבדוק אם ידעו על כוונותיו לבצע פיגוע בעיר העתיקה בירושלים.

הבוקר ביקרו את הלוחם בבית החולים השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה וממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן, והוא תיאר בפניהם את אשר עבר עליו ועל חבריו אמש במהלך הפיגוע. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה פנה ללוחם ואמר: "תפעלת את האירוע ביעילות, בנחישות ובמהירות – ואתה ראוי לכל שבח. אתה דוגמה ומופת ללוחמי מג"ב ולשוטרי משטרת ישראל".

ניסיון דקירה בעיר העתיקה‎
זירת האירוע

גם מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר ללוחם שתגובתו המהירה מול המחבל שדקר ופצע אותו, ראויה לכל שבח והערכה. "התגובה משקפת את ערכי המשטרה וכך מצופה מכל שוטר", אמר. "אני בטוח שההכשרה שסיימת זה מכבר בהצטיינות והפכה אותך ללוחם מג"ב, תרמה לך רבות ערכית ומקצועית בהתמודדות מול המחבל שמנעה המשך פגיעה בשוטרים ואזרחים חפים מפשע".

ד״ר דניאל וייס, מנהל תחום טראומה בהדסה הר הצופים עדכן בביקור לגבי מצבו של הלוחם ואמר שהוא נפגע בדופן הצידית של בית החזה ומצבו מוגדר כעת קל. "הסכין לא חדרה את דופן בית החזה וזה מה שמנע פגיעה חמורה יותר", אמר. "הוא עבר הליך ניתוחי קטן וימשיך להתאושש. אני צופה לו שחרור מהיר מבית החולים".

אתמול דווח כי הלוחם נפצע באורח בינוני מהדקירה בפלג גופו העליון. אישה ששהתה בסמוך נפצעה קל. שניהם פונו לקבלת טיפול בבית החולים. המחבל הדוקר, בן 30 ממחנה הפליטים שועפאט שבמזרח ירושלים, נוטרל במהירות על ידי הלוחם שאותו פצע, ובהמשך מת מפצעיו. בתיעוד שפרסמה המשטרה שעות לאחר הפיגוע, נראה המחבל מתנפל על הלוחם עם סכין שלופה - ודוקר אותו.