"מרגישה בסיוט שעוד לא התעוררתי ממנו": אשר ביטון נפצע אתמול קשה לאחר שנפגע מרסיסי הרקטה שנורתה לאשדוד מרצועת עזה בשיאו של טקס חתימת הסכם השלום בין ישראל לאמירויות ובחריין. באזור השעה 20:00 בערב ביטון עסק במה שהוא עושה בכל ערב - הגיע לאסוף מאפים ממאפייה, אותם הם מחלק לנזקקים בעיר. אשתו וילדיו זיהו את הרכב שלו בזירת הנפילה - והבינו שמשהו רע קרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"המנהל של החנות אמר לו להזיז את האוטו קצת ואז ככל הנראה זה קרה", מספרת רבקה ביטון, אשתו של אשר בשיחה עם N12, "ראינו את הרכב של בעלי עומד שם. התקשרתי אליו ואף אחד לא ענה. שמעתי שמישהו לחץ בלי כוונה על הטלפון, שמעתי צעקות ומשטרה ואמבולנסים, תפסתי מונית והנהג טס לזירה". 

רבקה מספרת שראתה את הרכב של בעלה דרך אתר חדשות שבו פורסמה ידיעה על הירי מעזה לעבר אשדוד: "ראינו שזה האזור ואת הרכב שלו עומד שם עם חלונות מנופצים. צעקנו ואמרנו שזה לא יכול להיות. כשהגענו לזירה, אמרו לי לא להיכנס לזירה. הבן שלי שבא איתי צעק ובכה ואמר לשוטרים: 'זה אבא שלי, תנו לי לעבור!".

פגיעה במרכז מסחרי באשדוד - יירוט רקטות (צילום: אנשי הדממה)
זירת פגיעת הרקטה באשדוד, אמש | צילום: אנשי הדממה

אשתו של אשר מספרת שבעלה הצליח להגן על עצמו כשהניח את הידיים על הראש ושכב על הקרקע, אך הוא נפגע מרסיסים בחלקים רבים בגופו: "הוא שכב על הרצפה עם היד על הראש, יש לו הרבה פגיעות פנימיות. אני עדיין בהלם ומרגישה כמו באיזה סיוט שעוד לא התעוררתי ממנו". 

לדבריה, אשר היה עסוק אתמול לא רק בסיוע לנזקקים - אלא גם בבניית סוכה: "הוא בנה סוכה ואמרתי לו 'למה כזה מוקדם?', והוא אמר ליף 'אני רוצה להיות בטוח שיש לי סוכה כשרה בבית'. אנחנו מתפללים שבזכות המצווה שהוא עשה הוא יזכה לרפואה שלמה. אנחנו מודים לצוות הרפואי המדהים ומבקשים מעם ישראל להתפלל עבור אשר".