שיגור מוצלח: לוויין הריגול 'אופק 16' ששוגר הלילה (בין ראשון לשני) נכנס למסלולו סביב לכדור הארץ והשיגור הוכרז כהצלחה. במשרד הביטחון שחררו לפרסום תיעוד הכנתו של הלוויין ואת רגע שיגורו. "הייעוד העיקרי של הלוויין הוא להביא מודיעין עדכני, זריז ומהיר בשביל לתת התרעה מדויקת לכל איום ואיום על מדינת ישראל", הסביר אמנון הררי, ראש המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית משרד הביטחון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השיגור בוצע במהלך הלילה (בין ראשון לשני), בשעה 4:00 לפנות בוקר, באמצעות משגר לוויינים מסוג 'שביט' משדה ניסויים במרכז הארץ. כעת הלוויין עובר בדיקות תקינות סופיות, שבסופן הוא יימסר לשימוש מבצעי של כוחות הביטחון.

לוויין הריגול אופק 16 (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
הלוויין לפני שיגורו לחלל | צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

לוויין הריגול אופק 16 (צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
שיגור הלוויין הלילה | צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

"הייעוד העיקרי של הלוויין הוא להביא מודיעין עדכני, זריז ומהיר בשביל לתת התרעה מדויקת לכל איום ואיום על מדינת ישראל, בן באזורים הקרובים והן באזורים הרחוקים", ציין הררי.

שלומי סודרי, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית, ציין כי  "משימת השיגור הסתיימה בהצלחה יתירה, הלוויין הוכנס למסלולו וכעת חג סביב כדור הארץ, ואף שיגר אותות תקינות לתחנת הקרקע שבתעשייה האווירית".

עוד הוסיף סודרי: "כעת מהנדסי התעשייה האווירית במשרד הביטחון נכנסים לתהליך של בדיקות בתוך המסלול כדי לוודא את תקינותו, שבסיומן של הבדיקות האלה הלוויין יימסר לשימוש מבצעי במערכת הביטחון".