דרמה באוויר: תקלה חמורה אירעה במסוק הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, במהלך טיסה שגרתית בשבוע שעבר - כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה במהדורה המרכזית. נסיבות האירוע, שהוגדר כ"חמור", מתוחקרות כעת בחיל האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי באירוע לא נשקפה סכנה לחיי איש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התקלה החלה בכך שאחד משני מנועי המסוק הפסיק לפעול, בשעה שהרמטכ"ל עשה את דרכו ממשכן הכנסת לאחד מבסיסי צה"ל. בניסיון לתפעל את האירוע כיבו הטייסים, בניגוד לנהלים, את המנוע היחיד שעבד - ומסוק הינשוף החל לשקוע עד לגובה נמוך של מאה רגל, כ-30 מטרים מהקרקע.

הטייסים הבינו שטעו, הפעילו את המנוע והצליחו לייצב את המסוק. אלא שאז על פי שיקול דעתם החליטו להמשיך עם מנוע אחד בטיסה עד לבסיס תל נוף - מרחק של כעשר דקות טיסה ממשכן הכנסת. כעת מתקיים בחיל האוויר תחקיר של האירוע לבחינת כלל ההחלטות שהתקבלו במהלכו.
 
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשבוע שעבר נחת מסוק ינשוף בבסיס במרכז הארץ עקב תקלה טכנית. המסוק, שביצע טיסת תובלה שבה טס הרמטכ"ל, נחת בשלום בבסיס ובמקומו הוזנק מסוק אחר שביצע את המשימה במלואה. מדובר בתקלת טכנית במנוע שתופעלה על ידי אנשי הצוות. הפעולות המיידיות של הצוות איפשרו את תפעול התקלה בביטחה ובשום שלב לא הייתה סכנה לנוסעים. האירוע מתוחקר".