כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד וואליד מנצור, שוהה בלתי חוקי, שדקר ופצע אנושות את רפאל לוי בפיגוע דקירה בראש העין לפני כשלושה שבועות. תיעוד שהגיע לידי N12 מגלה כי כניסת השב"חים לישראל נמשכת ללא הפרעה וללא כל אכיפה מצד המשטרה או הצבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המחבל שדקר את רפאל לוי הוא שוהה בלתי חוקי שהגיע לישראל מג'נין דרך אחת מהפרצות בגדר. למרות שהיום הוגש כתב אישום נגד המחבל, תושבי השכונה ממשיכים להבחין, גם הבוקר, בשב"חים שעוברים את הגבול לישראל למטרת עבודה. 

תיעוד חדירת שבחים לישראל
תיעוד חדירת שבחים לישראל

בכל יום נכנסים לישראל בסביבות 40-50 אלף שוהים לא חוקיים מהשטחים למטרת עבודה. כשבוחנים את התופעה בכללותה אפשר להגיד שהמדינה פשוט רוצה שהשבח"ים ייכנסו פנימה. למדינה זה כנראה נוח, אין מספיק כוח אדם, המשטרה לא אוכפת מספיק בתוך שטחי ישראל - ולעצור אותם נמצא נמוך בסדר העדיפויות.

"דקר את לוי 20 דקירות בכל גופו"

על פי כתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד המחבל וואליד מנצור, הוא  נכנס לישראל דרך פרצה בגדר הביטחון במטרה למצוא עבודה, כשהוא מצויד בסכין מתקפלת. מנצור, בן 23 מג'נין, הגיע לשכונה החדשה בבנייה בראש העין ושם נתקל ברפאל לוי. המחבל שיקר לו ואמר כי ברשותו מפתחות לדירה שקנה רפאל. כשהגיעו השניים לדירה, שלף מנצור את הסכין, קרא "אללה ואכבר" ודקר את לוי 20 דקירות בכל גופו.

שחזור פיגוע הדקירה בראש העין (צילום: החדשות12)
שחזור פיגוע הדקירה בראש העין | צילום: החדשות12
רפאל לוי (צילום: n12)
רפאל לוי | צילום: n12

בין השניים התנהל מאבק שבסופו נותר לוי על הרצפה, מתבוסס בדמו. המחבל לקח ממנו את הטלפון הנייד, המפתחות ושלט רכבו. רק לאחר שהצליח לוי להגיע בשארית כוחותיו לכניסה לבניין, הוא אותר על ידי עוברי אורח שהזעיקו את כוחות ההצלה.

המחבל התכוון להמשיך מזירת הפיגוע באתר הבנייה הנטוש ליעד חדש שבו רצה לרצוח ישראלים נוספים, אלא שבמהלך המאבק עם לוי בחדר המדרגות של הבניין שנמצא בתהליכי בנייה, הוא נפצע - ונאלץ להימלט ולצאת משטח ישראל.

הפציעה גרמה למנצור לשנות את תוכניתו הזדונית ולברוח. בעזרת סייענים, הוא הועבר ממקום למקום בשטחים, הסתגר בביתו ולן בדירות מסתור בלילות עד שנתפס בשטח חקלאי בדרום ג'נין במסגרת מבצע של השב"כ והימ"מ. כדי להימנע מלהיתפס, המחבל אף גילח את שערות ראשו וזקנו כדי לשנות את מראהו, וביקש מחבריו להתייחס אליו בשם בדוי.