מערכת הטילים המדויקת עמדה במבחן - וכך זה נראה: מערכת טילי ים-ים הצליחה לשגר טיל אל עבר מטרה - ובכך הוכתר הניסוי בהצלחה. היום (שישי) הותר לפרסום כי סדרת הניסויים במערכת הושלמה - וגם התיעוד מהשיגור שפגע ב"ספינת אויב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר במערכת שפותחה בתעשייה האווירית. זרוע הים בצה"ל ומפא"ת במשרד הביטחון ביצעו בהצלחה ניסוי במערכת, שהוכשרה לשימוש מבצעי בצבא. "המערכת עתידה להבטיח את עליונותה הימית של הזרוע", הדגישו בצה"ל.

ניסוי במערכת טילי ים (צילום: דובר צה"ל )
כך פגע הטיל במטרת ה"אויב" | צילום: דובר צה"ל

כדי להכשיר את המערכת, בוצעה סדרת ניסויים מתוכננת מראש שנועדה לבחון את כשירותה של המערכת החדשה. "מערכת הטילים החדשה בעלת יכולות תקיפה מדוייקות יותר, מסוגלות להגיע לטווחים רחוקים יותר, בעלת גמישות תקיפה משופרת ובעלת יכולת התמודדות טובה יותר כנגד איומים מתקדמים", הדגישו בצה"ל.

הטילים ישולבו בזרוע בספינות הטילים הקיימות מדגם "סער 5" ובספינות הטילים החדשות מדגם "סער 6", שעתידות להיקלט בשייטת ספינות הטילים בחודשים הקרובים. "מבצוע המערכת מהווה צעד בעל משמעות רבה בהתעצמותה של זרוע הים ובשמירה על עליונותו של צה״ל בזירה הימית", הוסיפו בצה"ל.

"פגע במטרה בדיוק היכן שרצינו ומתי שרצינו"

בועז לוי, סמנכ"ל תעשיה אווירית, אמר: "התעשייה האווירית גאה להיות שותפה למאמץ שמובילה מפאת וחיל הים הישראלי לפיתוח מערכת ים-ים מתקדמת. הטיל, תוצרת התעשייה האווירית, יצא למטרה שלו בדיוק הנדרש, ביצע את המסלול שלו כמצופה, ופגע במטרה בדיוק היכן שרצינו ומתי שרצינו. בכך אנחנו מעצימים את היכולות של חיל הים ומביאים לידי ביטוי את המורשת רבת השנים בפיתוח מערכות לחימה".

 

סא"ל רועי דרייר, מפל"ג 33, אמר: "זרוע הים קיימה השבוע ניסוי מורכב של טילי ים-ים. במסגרת הניסוי שיגרה ספינת טילים משייטת 3 טיל לעבר מטרה המדמה ספינה עוינת. זרוע הים קיבלה על עצמה את משימת ההגנה על המים הכלכליים והנכסים האסטרטגיים אשר חיוניים לרציפות התפקודית של מדינת ישראל. זרוע הים פועלת בכל עת, בשגרה ובחירום, כדי להעניק את ההגנה המיטבית לנכסים אלו".

עןד הוסיף סא"ל דרייר: "שייטת 3 ממשיכה להתפתח טכנולוגית תוך כדי שימוש באמצעי לחימה מתקדמים וזאת במטרה לעמוד במשימותיה הביטחוניות באופן המיטבי. אנו רואים חשיבות רבה בהתפתחות טכנולוגית זו, לטובת שיפור המוכנות והכשירות של זרוע הים אל מול האתגרים הרבים בזירה הימית".

ניסוי במערכת טילי ים (צילום: דובר צה"ל)
המערכת הופכת למבצעית בזרוע הים | צילום: דובר צה"ל


 
עובד מפא"ת בשם דוד הדגיש: "המערכת היא מהמתקדמות ביותר בעולם ומהווה מהפכה בשדה בקרב הימי. היא מאפשרת לחיל הים עליונות ימית על כל השכנים וכל מי שנמצא בזירת הלוחמה של חיל הים. המערכת מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות שמפא"ת פיתחה בשנים האחרונות בתחום הטילאות, השליטה והבקרה, ל"א, הנעה וקטלניות - שמאפשרים יכולות שלא נראו בעבר בתחום הלוחמה הימית. המערכת היא פרי סינרגיה של יכולות התעשייה האווירית, מפא"ת וחיל הים".