סוכלה מתקפת סייבר נגד תעשיות ביטחוניות מובילות בישראל, כך הותר היום (רביעי) לפרסום. מחקירת הפרשה עולה כי ההתקפה בוצעה על ידי מערך סייבר בינלאומי המכונה "לזרוס", שמאחוריו עומדת מדינה זרה. במסגרת התקיפה, נעשה בין השאר שימוש בפרופילים מזויפים ברשת החברתית "לינקדאין". התקיפה סוכלה בזמן אמת על ידי המלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון). 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לינקדאין" היא רשת חברתית המשמשת בעיקר לחיפושי עבודה בעולמות ההייטק, שם התחזו התוקפים הזרים למנהלים, לבכירים במחלקות משאבי אנוש ולנציגי חברות בינלאומיות. במסגרת אותה התחזות, הם פנו לעובדי תעשיות ביטחוניות מובילות בישראל וניסו ליצור איתם קשר ולהציע להם הצעות עבודות שונות. בתהליך העברת הצעות העבודה ניסו התוקפים לתקוף את המחשבים של עובדי התעשיות הישראליות ולחדור לתוך הרשתות של החברות במטרה לאסוף מידע ביטחוני רגיש.

לצורך התקיפה, התוקפים אף השתמשו באתרים של חברות ותעשיות אחרות ללא ידיעתן. התקיפות זוהו וסוכלו בזמן אמת על ידי הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב), היחידה הטכנולוגית ומערכות ההגנה בסייבר של התעשיות הביטחוניות, זאת לפני שהתוקפים הספיקו לגרום לנזק. 

בתקופה האחרונה התרחשו כמה ניסיונות תקיפות סייבר נגד ישראל. אחת מהן התרחשה לפני כשלושה חודשים, אז גורמים עוינים פרצו למאות אתרים ישראליים והשתלטו עליהם. בתחילת השנה, במסגרת פורום השואה הבינלאומי שאירחה ישראל, נבלמו מאות מתקפות סייבר שבוצעו מאירן, סין, רוסיה, פולין ועוד.