עריקת בכיר חמאס – תגובה ראשונה של ארגון הטרור: המפקד הבכיר בזרוע הצבאית של חמאס שערק לאחר שנחשף כי ריגל לטובת ישראל מביך מאוד את ארגון הטרור. בתגובה ראשונה לאירוע הכחיש היום (חמישי) מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית כי מדובר בגורם משמעותי בארגון הטרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הדיווח ברשת אל-ערביה בכיר חמאס שפיקד על יחידת הקומנדו הימי של הארגון נמלט משטח הרצועה על סיפונה של סירת חיל הים, לאחר שנחשד בריגול לטובת ישראל. על פי הדיווח, המפקד הבכיר העביר איתו מחשב נייד ובו חומרים מסווגים ומכשירי ציתות.

מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס
מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס
הקומנדו הימי של חמאס (צילום: יוטיוב )
הקומנדו הימי של חמאס | צילום: יוטיוב

"הישראלים קיבלו אותו בשמחה, הוא ברח כי הוא בוגד", אמר אבו מרזוק לרשת אלמיידין הלבנונית. "עצרנו כמה משתפי פעולה עם ישראל, אבל אין קשר בין האנשים שעצרנו למקרה הזה ואין קשר בינם ובין עצמם".

אבו מרזוק סירב להתייחס לשאלה האם מדובר בבכיר חמאס ואמר כי למשתפי הפעולה שעצר הארגון אין את המפות של יחידת הקומנדו הימי, כפי שנכתב בדיווח הראשון על עריקת איש הזרוע הצבאית. "אין להם מידע חשוב שיכול לסכן את חמאס", הוא אמר. "הם נמצאים בחקירה כי הם שיתפו פעולה עם ישראל".

חמאס מאיים: נגיב על הרג הפעיל (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

מסר מידע על אתרי אחסון טילים ומקומות מסתור של ההנהגה הפוליטית

המפקד הבכיר בזרוע הצבאית של חמאס, העביר מידע על תנועות של מנהיגי חמאס, כך מדווחת השבוע (שלישי) רשת אל-ערביה. אותו בכיר מסר מידע גם על אתרי אחסון של טילים ברצועה, בסיסי אימונים וכן מקומות בהם התאכסנו אנשי ההנהגה הפוליטית והצבאית בארגון.

בחמאס החלו בגל פיטורים ביחידות האבטחה של הארגון. במקביל, כמה מהמנהיגים הפוליטיים והצבאיים של הארגון שינו את מקום מגוריהם. לפי אותם מקורות, מנהיג חמאס איסמאיל הניה עוקב בעצמו אחר חקירת האירוע וביקש מהחוקרים לעדכנו באופן אישי על ההתפתחויות. בחמאס החלו לשנות את מערך האבטחה שהיה בארגון.