מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, שפיקד על יחידת הקומנדו הימי של של ארגון הטרור ונחשד ברצועת עזה בשיתוף פעולה עם ישראל נמלט משטח הרצועה על סיפונה של סירת צה"ל - כך דיווחו היום (שבת) כלי תקשורת פלסטיניים. מקורות בעזה סיפרו לאתר החדשות הפלסטיני "עמאד" כי אותו מפקד בכיר לקח אל הספינה מחשב נייד ובו "חומרים מסווגים מסוכנים", יחד עם סכום כסף ומכשירי ציתות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אותם מקורות גם ידעו לספר שזהו המפקד הבכיר השני בחמאס שנחשד באחרונה בשיתוף פעולה עם ישראל: החשוד הקודם, "מחמוד", הוא האיש שהיה אחראי על רשתות התקשורת של הפלגים הפלסטיניים בשכונת סג'עייה בעזה, ואף הכשיר חמושים של ארגון הטרור חמאס בפרקטיקות שונות של איסוף מידע.

לדברי אותם מקורות, "מחמוד" החל לשתף פעולה עם ישראל עוד ב-2009, ולפי הדיווח קשריו לכאורה עם ישראל נחשפו רק לאחרונה, כשביקש מאחיו לאסוף עבורו כסף ולהשאירו ליד פח אשפה. אותו אח נתפס על-ידי כוחות גדודי עז א-דין אל-קסאם.

מחבלים חמאס רצועת עזה חמושים (צילום: פלאש 90)
מחבלים חמאס רצועת עזה חמושים | צילום: פלאש 90

המקורות סיפרו שבחמאס "נתקפו היסטריה" לאור הגילוי, וארגון הטרור פתח בעקבותיו בגל מעצרים במסגרתו נעצרו עשרות חשודים. עוד דווח כי בחמאס תפסו כחצי מיליון דולר במזומן, וכן ציוד טכנולוגי רב שמיועד לריגול ולציתות. "החקירות נמשכות בסתר מחשש שמפקדים בכירים בזרוע הצבאית של חמאס עשויים להיות מעורבים (גם כן) ברשת הריגול".

הדיווח הפלסטיני מהיום מתכתב עם דיווח אחר שפורסם בשבוע שעבר בעיתון "אל-א'חבר" הלבנוני ושמזוהה עם חיזבאללה. לפי הדיווח, חמאס חשף "מזימה מסוכנת של שירותי הביון הישראליים" לביצוע פיגועים נגד מטרות חמאס ברצועת עזה. בדיווח נטען שחמאס עצר מספר פעילי דאע"ש שתכננו גם לבצע סדרת פיגועי התאבדות ברצועה באמצעות חגורות נפץ ואופנועים ממולכדים.