העולם הצבאי הולך ומתרחק ממטוסי הקרב שהכרנו. לא עוד מטוסים מאוישים שמופעלים על ידי טייס שיושב בתוכם, אלא מטוסים אחרים, חמושים, מדויקים, אך מופעלים מרחוק. המעצמות הגדולות, ובראשן ארה"ב, כבר נמצאות עמוק בתוך המרוץ הזה, ובסוף העשור הבא המלחמות צפויות להיראות כבר אחרת לגמרי מאלו שהתרגלנו אליהן מאז הופעלו מטוסי הקרב הראשונים במלחמת העולם הראשונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

העולם המערבי, ובפרט הציבור בישראל, כבר מכיר כלי טיס לא מאוישים, אבל בימים אלו עובדים על משהו חדש שעוד לא נראה בשדה הקרב: מל"ט חמוש, מהיר ותוקף. כלומר, צבאות העולם מפתחים מטוס קרב מהיר מאוד, חמקן, שאפשר לחמש אותו, כלומר משהו כמו ה-F35 או ה-F22.

מל"ט העתיד: כלי טיס חכמים, מדויקים וחמושים
מל"ט העתיד: כלי טיס חכמים, מדויקים וחמושים

מטוס כזה יהיה זול באופן משמעותי מהמטוסים הגדולים והמאוישים ואם מאבדים אותו במהלך הקרב אין סיבה להתרגש, הרי אין בפנים טייסים. המל"ט החדש יוכל לטוס גם בלהקות, לחדור, בקלות יחסית, למערכי האויב, לפעול מבלי שיזהו אותו ולחזור הביתה בשלום.

בינתיים מדובר בכלי שמפותח רק בידי המעצמות הגדולות. האמריקנים מובילים במרוץ החימוש הזה עם ה-X58, אבל מזדנבות מאחוריהן גם מספר מדינות באירופה וכמובן גם הסינים.

מל"ט העתיד: כלי טיס חכמים, מדויקים וחמושים
מל"ט העתיד: כלי טיס חכמים, מדויקים וחמושים

העתיד: כלים לא מאוישים

מטוסי הקרב הללו מסמלים את סופה של התקופה, תקופת המטוסים הקרביים המאוישים. כל חילות האוויר בעולם הולכים לכיוון הזה, של כלים לא מאוישים מהירים ותוקפים ולא רק אלה האיטיים והמתצפתים. אם ננסה לצפות מה יקרה בסוף העשור הבא, למעלה משליש מכלי הטיס בחיל האוויר האמריקני כבר יהיו לא מאוישים.