חסן נסראללה נאם הערב (שישי) בלבנון והעביר מסר חד לישראל: "אם אתם הורגים אותנו אתם צריכים לחכות לתגובה – זה עניין של זמן". נסראללה גם הגיב להסכם עם האמירויות: "אנחנו בטוחים שמדינות ערב נוספות יעשו הסכמים עם ישראל ברגע שטראמפ יסמן להן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כל מה שקרה מאז יולי ועד היום, הכוננות הגבוהה בצה"ל ועוד, זה העונש שלנו לישראל. אם אתם הורגים אותנו, אתם צריכים להמתין מעבר לגבול לתגובה. זו החלטה שעדיין עומדת, שום דבר לא השתנה, זה רק עניין של זמן", אמר נסראללה. "חיזבאללה עוד תגיב אבל התגובה שלנו תגדיר מחדש את החוקים של היחסים בגבול. רק תגובה מחושבת ורצינית, ולא תרגילים יחצ"ניים, יוכלו לעשות זאת".

נסראללה גם התייחס לפיצוץ בביירות, ולראשונה העלה את ההשערה שיראל עומדת מאחוריו: "קיימת השערה שמישהו שם פצצה בנמל שגרמה לפיצוץ. יכולים להיות כל מיני גורמים שיכולים לגרום לסדרת הפיצוצים שיגרמו לאסון במחסני האמוניום, וישראל היא אחת מהם. אם יתברר שישראל עומדת מאחורי הפיצוץ, חיזבאללה לא ישתוק על פשע כזה. ישראל תשלם את המחיר‎".

פיצוץ בביירות לבנון (צילום: רויטרס)
נסראללה: ייתכן שישראל מאחורי הפיצוץ בביירות | צילום: רויטרס

"אנחנו מחכים לתוצאות החקירה" המשיך נסראללה. "אם זו הייתה תאונה אז האחראיים יצטרכו להיענש. אם זו חבלה מכוונת, אז מי שעשה זאת גם יצטרך להיענש אבל זו כבר שיחה אחרת. אם זו ישראל, זה דיבור אחר. יש הרבה ניתוחים של הפיצוץ שמראים שישראל עומדת מאחוריו".

בנוגע להסכם עם האמירויות אמר נסראללה: "לא הופתענו מההחלטה של איחוד האמירויות, בהרבה מובנים נורמליזציה בין ישראל לאמירויות כבר מתרחשת זמן רב. מי שהיה צריך הצהרה כזו זו ארה"ב, לא ישראל והאמירויות שכבר נרמלו את היחסים ביניהן".

מוחמד בן זאיד (צילום: רויטרס, חדשות)
"לא היינו מופתעים מההסכם". נסראללה על בן זאיד | צילום: רויטרס, חדשות

"שאלת התזמון היא גם מעניינת,, המשיך. "טראמפ צריך הישג לפני הבחירות. אירן סירבה להיכנע ללחץ שלו כשהוא נסג מהסכם הגרעין, אין לא הסכם עם צפון קוריאה והפלסטינים דחו את דיל המאה. אז האמריקאים התנדבו לתת לו הישג, גם לו וגם לנתניהו, שנמצא בנקודה החלשה ביותר בקריירה שלו. אנחנו בטוחים שעכשיו יש עוד מדינות ערב שרק מחכות שטראמפ יעשה להן סימן והן ייכנסו להסכמים עם ישראל".