סוכנות הידיעות הסורית דיווחה אמש (שני) על הפעלת מערכות ההגנה האוויריות מעל לשמי הבירה דמשק. על פי הדיווחים המקומיים, ישראל היא האחראית לתקיפה באזור אל-כיסווה, דרומית לעיר הבירה. על פי מידע לא מאומת שמגיע מסוריה, המתקנים שהופצצו שייכים לארגון הטרור חיזבאללה ולארגונים המזוהים עם משמרות המהפכה האירניות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד דווח בכלי התקשורת בסוריה כי צבאו של אסד הצליח ליירט חלק מהטילים. על פי דיווח לא מאומת - יעד אחד היה שדה תעופה בינלאומי בדמשק בו נחת אתמול מטוס מטען אירני. מקורות רשמיים טענו כי התקיפה התבצעה מעל לרמת הגולן וזמן קצר לאחר מכן דווח על גל תקיפות נוסף. בדיווח נטען כי התקיפות האחרונות ממוקדות בפרברי דמשק ומחוז דרעא, הקרוב לגולן.

 

הפעלת מערכות ההגנה האווירית בסוריה‎
הפעלת מערכות ההגנה האווירית בסוריה‎

הפעלת מערכות ההגנה האווירית בסוריה‎ (צילום: SANA)
מערכות ההגנה האווירית בסוריה‎ בפעולה | צילום: SANA

בכלי התקשורת סורים המקורבים למשטרו של אסד מזימים את השמועה כי בתקיפות הערב נהרג גנרל אירני. בנוסף, מאירביד שבצפון ירדן הגיעו דיווחים על פיצוץ ולהבות אש עקב נפילת פגז או טיל בשטחם, וייתכן ששוב האש מסוריה גלשה לשם.

 

בחודשים האחרונים מתרחשות תקיפות בסוריה שמיוחסות לישראל. לפני קצת פחות מחודש הטלוויזיה הסורית דיווחה על מתקפה אווירית של צה"ל בדרום-מזרח המדינה, באזור פרברי מחוז א-סווידא ובמחוז דיר א-זור שבמזרח המדינה. בנוסף, דווח כי מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי הופעלו במחוז חמה במערב המדינה ומיד לאחר מכן הצבא הסורי פרסם שמטוסי קרב ישראליים תקפו בכמה בסיסים צבאיים במחוז. בתקשורת הערבית דווח כי 5 מאנשי מיליצות פרו-אירניות ו-2 חיילים סוריים נהרגו.

גורם בצבא הסורי מסר לתקשורת המקומית כי "גורם אווירי עוין שיגר מספר טילים לעבר מתחמים צבאיים סוריים באזור קאבאיי, מערבית לדיר א-זור ולפרברי א-סוחנה. במקביל, הותקף מתחם צבאי נוסף, ככל הנראה מחסן תחמושת, סמוך לעיר א-סווידא שם נהרגו 2 לוחמים ו-4 נוספים נפצעו. המבנים ניזוקו. בארגון הזכויות הסורי דווח כי 5 פעילי מיליצות פרו-אירניות נהרגו בתקיפה בדיר א-זור, אחרים נפצעו באורח קשה ונהרס אחד מבסיסיהם.

בתחילת חודש מאי 2020, דווח בסוריה כי ישראל תקפה עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר. לפי הדיווחים, ישראל שיגרה חמישה טילים לעבר העמדות.