לא שקט בחזית הצפונית - וכך זה נראה: בסוף השבוע דווח בסוריה על תקיפה ישראלית באזור חלב, דרומית לא-ספירה, שבה חלק מהטילים יורטו. היום (ראשון) פורסמו תמונות לוויין מהאזור שהותקף, כחלק מדוח מודיעין - שהותר לפרסום על ידי הצנזורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת הדוח של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI), צולם המתקן שמכונה "סארס" בסוריה לאחר שהותקף בלילה שבין חמישי לשישי. היעד של התקיפה - שיוחסה לישראל - הוא מכון לייצור אמצעי לחימה, שכבר הותקף בעבר ושוקם. באחרונה ניסו להקים שם מפעל לדיוק טילים.

תמונות מתקיפת מתקן "סארס" בסוריה ‎ (צילום: אימג'סאט אינטרנשיונל‎)
כך נראה האתר שהותקף | צילום: אימג'סאט אינטרנשיונל‎

מהתצלומים עולה כי שני האנגרים במתחם הופצצו: אחד מהם הושמד לחלוטין ובשני נהרס הגג. מהדוח עולה כי תכולת ההאנגר השני הושמדה. "לפי הערכתנו, המבנים הללו מילאו תפקיד משמעותי בייצור הטילים במפעל א-ספירה", נכתב בדוח.

עוד ציינו באימג'סאט, חברת הלוויינים ופתרונות המודיעין, כי "המתקן, שככל הנראה הכיל חומרי נפץ, הושמד. השני, שכלל ציוד ומכונות, נפגע. לפי הערכותינו המתקפה נועדה להחליש את ייצור הטילים בסוריה, ככל הנראה עבור חיזבאללה, ולפגוע באלמנטים החשובים לתהליך". בחברה הדגישו כי כי ב-4 במאי 2020 הותקף אתר נוסף, שנמצא 8.5 קילומטרים צפון-מערבית ממיקום זה. 

בלילה שבין חמישי לשישי דווח כי מערכת הנ"מ הסורית הופעלה בעקבות התקיפה ומערכות ההגנה האווירית "יירטו מספר טילים ישראלים לפני שפגעו במטרתם". לפני כשבוע אירעו שתי תקיפות בהפרש של שתי יממות בסוריה, המיוחסות לישראל.