מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, החליט הבוקר (שני) על קרקוע מערך מסוקי ״הינשוף״ מפעילות אימונים ופעילות תובלה. זאת בעקבות מספר תקלות טכניות שהתרחשו במנועי המסוקים בחודשיים האחרונים. באחד מהמקרים, רגע לפני המראת מסוק עמוס בחיילים - אחד מהמנועים כבה במפתיע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במקביל להשבתת הפעילות, המערך הטכני של חיל האוויר יבצע חקירה טכנית ויבדוק את הגורמים לתקלות. עד לסיום החקירה, מערך מסוקי הינשוף יקורקע – למעט פעילות מבצעית.

מסוק ינשוף (צילום: שי לוי)
מסוק ינשוף | צילום: שי לוי

ההחלטה התקבלה לאחר שורה של אירועי בטיחות חמורים, במהלכם כבו מנועי המסוק וכמעט גרמו לתאונות במהלך טיסה ולפני המראה. באחד מהאירועים, מנוע המסוק שהטיס את הרמטכ"ל כוכבי כבה לפתע במהלך טיסה, מה שהוביל כמעט לאסון. בניסיון לתפעל את האירוע כיבו הטייסים, בניגוד לנהלים, את המנוע היחיד שעבד - ומסוק הינשוף החל לשקוע עד לגובה נמוך של מאה רגל, כ-30 מטרים מהקרקע. לבסוף הצליחו להנחית את המסוק ללא פגע.

בתגובה לאירוע במסוק הרמטכ"ל, דובר צה"ל אמר אז כי מדובר ב"תקלה טכנית": "המסוק, שביצע טיסת תובלה שבה טס הרמטכ"ל, נחת בשלום בבסיס ובמקומו הוזנק מסוק אחר שביצע את המשימה במלואה. מדובר בתקלת טכנית במנוע שתופעלה על ידי אנשי הצוות. הפעולות המיידיות של הצוות איפשרו את תפעול התקלה בביטחה ובשום שלב לא הייתה סכנה לנוסעים. האירוע מתוחקר".