תחקיר חדש של רשת הטלוויזיה אל ג'זירה חושף כיצד חמאס מצליח לייצר רקטות תחת הסגר הצבאי שאוסר כניסה של סחורות וחומרים שעשויים לשמש לייצור אמצעי לחימה. בין השיטות: שימוש בצינורות ביוב שהונחו בגוש קטיף וחילוץ חומרי נפץ מספינות בריטיות שטבעו אל מול חופי עזה לפני כ-100 שנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התחקיר סוקר למעשה את ההתפתחות של הזרוע הצבאית של חמאס ואת מערך ייצור הרקטות של גדודי אל קסאם. תחקיר אל ג'זירה מספר על מנעד רחב מאוד של מקורות שחמאס מצליח לפתח מהם את מערך הרקטות שלו. למשל, באחת מהתמונות ניתן לראות את לוחמי חמאס אוספים חומרי נפץ מרקטות צה"ליות (נפלים) שנפלו בשטח הרצועה בזמן מבצע צוק איתן בקיץ 2014.

בתיעוד אחר ניתן לראות כיצד חמאס משתמש בצינורות ביוב שהונחו בגוש קטיף והיו חלק ממערך ההשקייה והביוב של היישובים הישראלים טרם הנסיגה ב-2005. כעת, חמאס משתמש בצינורות לייצור הרקטות.

בתחקיר נחשף דרך נוספת של ארגון חמאס להשיג חומרי נפץ. בארגון טוענים כי ספינות בריטיות שנשאו אמצעי לחימה טבעו לפני כ-100 שנה מול חופי רצועת עזה. צוללנים של הזרוע הצבאית של חמאס צוללים ומחלצים את חומר הנפץ מהמים.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, התראיין לרשת אל ג'זירה וציין כי חמאס לא מעוניין במלחמה ברצועת עזה – "אבל אנחנו לא חוששים מפניה". עוד הוסיף הנייה: "אני מדגיש, בלי להכביר מילים, אם האויב הישראלי חושב לפתוח במלחמה חדשה על רצועת עזה הרי שהפעם המערכה תהיה שונה לחלוטין. בידי גדודי ההתנגדות, בראשם גדודי אל-קאסם, יש דברים שיפתיעו את האויב".