נמשכים שיגורי בלוני התבערה מעזה: מספר בלונים ששוגרו משעות הבוקר מהרצועה גרמו למוקדי שרפות רבים ברחבי עוטף עזה. בשדרות נשמעו הדי פיצוצים, ככל הנראה כתוצאה מבלון נפץ. אחד התושבים אמר ל-N12: "זה היה מבהיל, רצנו מהר לממ"ד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סמוך לשעה 12:00 בצהריים נחת בלון תבערה בשטח פתוח סמוך ליישוב ניר משה במועצה האזורית מרחבים. כשעה מאוחר יותר נשמעו הדי פיצוצים בשדרות כתוצאה משיגור בלוני הנפץ מעזה. תושבים מבוהלים סיפרו כי מיהרו לממ"ד כי חשבו שמדובר בשיגור רקטות.

קצת אחרי השעה 14:00 שוגר מעזה גל נוסף של בלוני תבערה. שרפה פרצה באזור בארי, במקביל ל-3 מוקדי שרפה בשטחי נחל עוז וביער כיסופים. צוות עובדי קק"ל וצוות הכבאות נמצאים במקום ומטפלים בדלקות.

שרפה שהוצתה מבלוני תבערה במועצה אזורית חוף אשקלון
שרפה שהוצתה אתמול בחוף אשקלון | צילום: דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון

פורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות אמרו בעקבות שיגור הבלונים כי "תופעת בלוני התבערה ובלוני הנפץ שחזרה לחיינו, ממחישה את המחיר הכבד שמשלמים תושבי עוטף עזה ושדרות, בהעדר פיתרון לעימות עם ארגוני הטרור בעזה. השגרה שלנו מופרת שוב ושוב, על ידי פיצוצים מחרישי אוזניים, שריפות וירי רקטי על בסיס קבוע ומתמשך". 

הם קראו לממשלה להגיב בחריפות: "דין בלון נפץ, כדין רקטה. דין הפרחות של בלונים, כדין הסלמה בטחונית.
אנו דורשים מממשלת ישראל לשים את המחלוקות בצד ולהעמיד מענה בטחוני קבוע לעשרות אלפי תושבי עוטף עזה ושדרות".

בתגובה לשיגור הבלונים לעוטף: צה"ל תקף ברצועת עזה

כוחות הצבא תקפו אמש יעדים ברצועת עזה, בתגובה על שיגור בלוני התבערה והנפץ לשטח ישראל במהלך היום. בצה"ל אישרו כי כלי טיס תקף עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה, ושהתקיפה בוצעה בתגובה על הפרחת בלוני הנפץ מהרצועה במהלך היום.

שרפה פרצה בשבת בקיבוץ בארי שבשטח המועצה האזורית אשכול. חוקרי שרפות שהגיעו למקום קבעו כי אכן מדובר בשרפות שפרצו כתוצאה מבלוני תבערה. סמוך לשעה 18:00 שוגרו לפחות חמישה בלונים לעבר שטח ישראל, אחד מהם - שככל הנראה חובר אליו מטען חבלה - התפוצץ באוויר ברעש רב. כוחות כיבוי הוזעקו למקום במטרה לכבות את השרפות.‎

בלון תבערה עוטף עזה
בלון תבערה עוטף עזה

שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי קיימו דיון בנושא בלוני התבערה. בסיומו סיכמו השניים כי לא יאפשרו שיגור בלונים ללא תגובה וכי המשך השיגורים יוביל לתגובה משמעותית - גם במחיר של הסלמה. בשונה מבעבר, ארגוני הטרור ברצועה לא מסכימים בנוגע לאופי הפעילות נגד ישראל. ההערכה היא שהלחץ הכלכלי והמחסור בכסף מזומן בעזה מוביל למתקפות לעבר ישראל.