צה"ל תקף ברצועה: דובר צה"ל אישר הלילה (בין שלישי לרביעי) כי כוחות צה"ל תקפו מספר יעדים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. דובר צה"ל הצהיר כי "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הדיווח של דובר צה"ל, בתקיפה השתתפו מטוסי ומסוקי קרב, ובנוסף טנקים של צה״ל - שפגעו במספר יעדי טרור של ארגון החמאס ברצועה. במהלך התקיפה נפגעו מתחם צבאי, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס.

מדובר צה"ל נמסר: "צה״ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

התקיפה הלילה מגיעה על רקע המתיחות הגוברת בגזרה הצפונית, כשמספר אירועים נרשמו בשבועות האחרונים גם בגבול עזה וגם בגבול לבנון. בין אירועים אלו, זכורים ניסיון החדירה של חוליית מחבלים לשטח ישראל בגבול הצפון, ומספר שיגורי בלוני תבערה ורקטות מרצועת עזה אל עבר ישובי העוטף.

הדרום בלהבות: טרור הבלונים מסלים

הגל המחודש של טרור בלוני התבערה מכה בעוצמה בעוטף עזה, והגיע אמש לשיאו עם 60 מוקדי שרפות ביישובים הקרובים לגבול – ושטח של כ-2,000 דונם שעלה בלהבות. בעוד חמאס תובע הקלות וסיוע כספי, ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ איימו בתגובה קשה.

במסגרת צעדי ההתמודדות עם טרור הבלונים המתחדש, הציב צה"ל באזור את מערכת "להב אור" שמסוגלת ליירט בלוני תבערה. מערכת זו הייתה בשימוש ניסיוני כבר זמן מה, וכעת תיכנס לשימוש קבוע. מעבר לכך, באשר לצעדים התקפיים שינקוט הצבא מסתמן כי לא תבוצע תקיפת מחץ של חיל האוויר, אלא דווקא תקיפה הדרגתית.

מערכת "להב אור" (צילום: Christine and Steve Tan, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים)
מערכת "להב אור", ארכיון | צילום: Christine and Steve Tan, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים

כדי להסביר את המדיניות המתגבשת, משתמשים בצבא בדימוי של "דימר" (עמעם) – ככל שימשיכו שיגורי הבלונים, כך תגבר עוצמת התקיפה. עד כה במהלך השבוע האחרון תקף צה"ל יעדים ברצועה, ושר הביטחון גנץ סגר את מעבר כרם שלום. אחד החיכוכים בין כוחותינו לפעילי הטרור תועד היום - בתקרית שבה חיילי צה"ל פתחו באש לעבר חוליית מפריחי בלונים, שנמלטו מהמקום בזחילה.