החייל סמ"ר נחשון וקסמן ז"ל, לוחם גולני נחטף בשנת 1994 על ידי ארגון חמאס ונרצח במהלך פעולת כוחות הביטחון לחלצו משבי המחבלים. כעת מתברר כי לאחרונה חפציו ומזכרות שהוענקו למשפחתו התגלגלו לאחרונה לשוק הפשפשים ביפו והוצעו שם למכירה.

מדובר על תמונות שלו עם בני משפחתו, מגני הוקרה שמשפחתו קיבלה לזכרו ותמונה שלו על רקע רכב צבאיהתמונות פורסמו בדף הפייסבוק של 'הצל'.

איך הגיעו לשם החפצים? אביו יהודה וקסמן הסביר בשיחה עם mako כי באחרונה מכר את דירתו בשכונת 'רמות' בירושלים ועבר להתגורר בבית אבות. "לא יכולתי לקחת את כל החפצים שהיו בדירה כי אין לי בבית האבות מקום לאחסן הכול", טען האב. לקחתי את המזכרות שיכולתי. ייתכן ונותרו חפצים בדירה שפונתה על ידי חברת הובלות ומשם הגיעו כנראה לשוק הפשפשים".

רבים הגיבו לפוסט המדובר וביקשו לרכוש את החפצים ולהשיבם למשפחה השכולה. לדבריו האב יהודה, גם אם החפצים יוחזרו לו המקום בו הוא מתגורר קטן מלהכיל את כל הפריטים. "אין לי מקום לצערי לשמור על כל הפריטים. לקחתי איתי את מה שיכולתי", ציין האב.

יש לציין שזהו לא המקרה הראשון בשנים האחרונות. אשתקד פרסמנו את סיפורו של חייל צה"ל שרכש בשוק מזכרות שהיו שייכות לחלל צה"ל שנפל במלחמת יום הכיפורים ודאג להשיב אותן לבני משפחתו.

גורמים במשטרת ישראל ציינו כי לא מדובר בעבירה פלילית אמנם, אך החפצים אותרו, נמצאים בידי המשטרה ויועברו למשפחה.