שינויים בסידורי האבטחה סביב ביתו של גנץ: יום אחרי שהושבע לתפקיד שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, תושבי הרחוב שבו מתגורר בני גנץ בראש העין כבר מרגישים שינוי חד בשגרת חייהם. השב"כ תגבר את השמירה על גנץ ובתיעוד מהבוקר (שני) ניתן לראות שהרחוב נסגר הרמטית ומאבטחים המוצבים בשתי עמדות בידוק חדשות שהוקמו במקום עוצרים לבדיקה את העוברים והשבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גנץ מתגורר בשכונת נווה אפק המאוכלסת ברובה ביוצאי צבא. הרחוב שבו הוא מתגורר נחסם למעבר כלי רכב ומאבטחי שב"כ שנמצאים במקום מאשרים רק למתגוררים ברחוב להיכנס, לעתים לאחר המתנה של דקות ארוכות. גם המבקשים להיכנס רגלית אל הרחוב עוברים תשאול.

אבטחה סביב ביתו של שהב״ט ורה״מ החלופי בני גנץ
מאבטחי שב"כ בודקים את הנכנסים. ראש העין, הבוקר | צילום: N12
אבטחה סביב ביתו של שהב״ט ורה״מ החלופי בני גנץ
מאשרים רק למתגוררים ברחוב להיכנס. ראש העין, הבוקר | צילום: N12

עד היום לא נסגר המעבר ברחוב מגוריו של גנץ על ידי השב"כ בצורה שכזו, גם לא בעת כהונתו כרמטכ"ל, וגם בתיהם של שרי הביטחון הקודמים לא אובטחו בצורה מקיפה שכזו. סידורי האבטחה המקיפים נוספו, ככל הנראה, בשל מינויו של גנץ לתפקיד ראש הממשלה החליפי.

גנץ מתגורר בביתו עם אשתו רויטל ובנם הצעיר ניר, תלמיד תיכון. בשבוע שעבר דווח ב"גלובס" כי במהלך כהונת הממשלה תוצמד אבטחה לכל ילדיהם של נתניהו וגנץ - ללא קשר לגילם ולמקום מגוריהם. הסידור החדש יכלול אבטחה צמודה של שני מאבטחים לכל האחד מן הבנים והבנות של ראשי הממשלה, דבר שעשוי לכלול גם רכב צמוד ו/או אבטחה בתוך הרכב של בני המשפחה, וכן אבטחה מחוץ לבתי המגורים של ילדי ראשי הממשלה.

כזכור, אחרי הבחירות האחרונות התקבלה ההחלטה להעביר את האחריות על ביטחונו של יו"ר כחול לבן לידי היחידה לאבטחת אישים. ההחלטה לאבטח את גנץ התקבלה בעקבות ההודעות המסיתות שפורסמו נגדו ברשתות החברתיות, אחת מהן אף קראה "לרצוח אותו בכיכר רבין". ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרש לאשר את הבקשה - והסכים לה.