רחוק יותר ומדויק יותר: התעשייה האווירית הודיעה היום (שלישי) על סיומו של ניסוי ירי כפול מבצעי ומוצלח במערכת הנשק LORA – טיל תקיפה בליסטי מדויק. הניסוי תוכנן ובוצע תחת מגבלות הקורונה. רה"מ נתניהו שיבח את מערכת הביטחון על הניסוי המוצלח: "במקביל למלחמתנו בקורונה אנחנו ממשיכים לשמור על ביטחון ישראל - בהגנה ובהתקפה. כל הכבוד לתעשייה האווירית ומערכת הביטחון. הניסוי המוצלח היום הוא עוד בשורה טובה לאזרחי ישראל ועוד בשורה רעה לאויבי ישראל".  

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הניסוי, שנערך מלב ים, כלל שיגור של שני טילי LORA ארוכי טווח אל עבר נקודת פגיעה מתוכננת בלב ים. בניסוי המורכב נבחנו והודגמו מגוון היכולות המתקדמות של מערכת הנשק בטווח קצר של 90 ק"מ ובטווח ארוך של 400 ק"מ.

הטיל שוגר ממערכת מבצעית הכוללת קרון פיקוד ומשגר יבשתי. בשני מתארי הניסוי הטיל שוגר למסלולו, ניווט את עצמו אל עבר המטרה ופגע בה בדיוק רב. מערכת הנשק והטיל עמדו בהצלחה בכל היעדים שהוצבו להם.

התעשייה האווירית ביצעה ניסוי ירי במערכת הנשק LORA
התעשייה האווירית ביצעה ניסוי ירי במערכת הנשק LORA | צילום: התעשייה האווירית

המערכת LORA, שפותחה על ידי מפעל  מלמ של התעשייה האווירית, הינה מערכת נשק ימית ויבשתית הכוללת טיל קרקע- קרקע ארוך טווח, משגר ייחודי, מערכת שליטה ובקרה ומערכת יבשתית/ ימית תומכת. המערכת נותנת מענה לתקיפה בליסטית במגוון טווחים עם דיוק של כעשרה מטרים.

"מערכת LORA הינה מערכת טילים אסטרטגית וניסוי מורכב זה, שבוצע תחת מגבלות הקורונה, הוכיח והדגים את יכולותיה המתקדמות של התעשייה האווירית ומערכת הנשק", סיפר בועז לוי סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות, טילים וחלל. "הניסוי בוצע במתאר מבצעי מלא ובו נבדקו יכולות התמרון, התקיפה ודיוקי המערכת יחד עם פיתוחים ושיפורים טכנולוגיים שבוצעו על ידי הצוות ההנדסי בחברה".

"היכולת להוציא לפועל ניסוי כה מורכב בימים אלו מהווה עדות נוספת למחויבות התעשייה האווירית ללקוחותיה ברחבי העולם", הוסיף לוי. "תוצאות הניסוי המרשימות מוכיחות את בשלות המערכת ויכולותיה המתקדמות ואני מודה לחיל הים, חיל האוויר ומשרד הביטחון על השיתוף פעולה וההירתמות להשלמת ניסוי זה".