מהלך משפטי יוצא דופן: התאחדות הפועלים הפלסטינים עתרה היום (שישי) לבג"ץ נגד העברת כספים לרשות הפלסטינית. מדובר בעתירה תקדימית שמופנית נגד ראש הממשלה, שר האוצר וגם כלפי ועדת הכספים של הכנסת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוחמד עארף מסאד, שהצהיר בפני בג"ץ שהוא "מייצג עשרות אלפי תושבים פלסטיניים ילידי יהודה ושומרון החוששים לחייהם אם יתברר שמם כפועלים נגד הרשות הפלסטינית". מסאד מבקש מבית המשפט להוציא צו על תנאי, שיורה לרשויות בישראל להסביר "מדוע לא יימנעו מלהעביר כספים לרשות הפלסטינית אשר אינה ממשלה נבחרת, ששולטת בתושביה מתוך דיקטטורה".

עוד קרא להעברת הכספים ישירות לפועלים ולבני משפחותיהם "שלא דרך הרשות הפלסטינית אשר גורפת את הכספים לכיסה ועושה בהם כרצונה בניגוד לדין". עוד טען כי הממשלה הפלסטינית "מעבירה את מרבית הכספים לבכירי השלטון ולתומכיהם וכן למושחתים ומחבלים". 

הפועלים הפלסטינים במנוסה
פועלים פלסטינים, ארכיון | צילום: N12

"

"הרשות מתעללת, מתעמרת ומפרה זכויות"

מתוך העתירה

לדבריו, הרשות "משתמשת בכספים בצורה מושחתת ותומכת טרור, מבלי לעשות שימוש בכסף למטרות לשמם הוא נועד, הרשדות מפרה כל זכות קיימת". בעתירה דורשת התאחדות הפועלים מישראל לפרט אם ננקטות פעולות פיקוח כלפי הרשות ואופן השימוש שלה בכספים אלו.

העתירה כוללת האשמות חריפות ביותר כלפי הרשות: "היא תופסת בכוח את השלטון מבלי לערוך בחירות מאז 2006, עושה במתנגדיה ככול העולה על רוחה ומתעללת ומתעמרת בהם ככלי לחץ להשגת מטרותיה הלא לגיטימיות והבלתי דמוקרטיות".

לדברי העותר, הרשות הפלסטינית "אינה עומדת בהסכמים ומסיתה נגד ישראל. לא יעלה על הדעת כי בעוד הרשות מצפצפת על ההסכמה ועושה מהם כרצונה, מדינת ישראל תמלא אחריהם בדווקנות". העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין מיכאל ליטווק, אריק קמחי ומיכאל נחמן.