בית המשפט העליון דחה היום (שני) את עתירת משפחתו של המחבל טארק אבראהים דאר יוסף, שרצח את יותם עובדיה ז"ל ביישוב אדם בבנימין. משפחתו של המחבל דרשה לשחרר את גופתו המוחזקת בידי ישראל מאז הפיגוע. אלמנתו של עובדיה ז"ל אמרה לפני הדיון בבית המשפט: "אני לא יכולה לדמיין שלאותו שפל תתקיים הלוויה המונית שתייצר קרקע פוריה להסתה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המחבל בן ה-17 הגיע לאדם בליל ט"ו באב, בחודש יולי 2018. הוא דקר את יותם, הרג אותו - וחוסל במקום. אחרי הפיגוע בתנועת חמאס גיבו את המחבל, בירכו אותו ואמרו כי "הרצח הוא תגובה לגיטימית לכיבוש". בכיר בתנועת חמאס אף כשהוא אוחז בתמונתו. מנגד, משפחת המחבל טוענת שהוא פעל עצמאית ללא השתייכות לתנועת חמאס. ישראל מחזיקה בגופה מאז הפיגוע, וכעת עתרה המשפחה בדרישה לשחרר את הגופה לקבורה. 

אלמנתו של עובדיה ז"ל התייצבה בבית המשפט ודרשה מהשופטים שלא לקבל את העתירה. "מאז אותו לילה ארור, החיים שלי ושל ילדיי לא אותם חיים. ילדיי יגדלו להכיר את אבא שלהם, שאהב אותם כל כך ועשה בשבילם הכל, רק דרך סיפורים של אנשים אחרים ושלי. אנחנו נושאים את הצלקת הזוועתית הזאת איתנו לכל מקום. הימים הם לא ימים והלילות הם לא לילות", אמרה. 

יותם עובדיה ז
צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

עוד הוסיפה טל האלמנה בפתח האולם לפני הדיון: "מוחמד טארק יוסף רצח באכזריות את בעלי ואב ילדיי, יותם, ככה סתם רק על שום היותו יהודי. אני ניצבת כאן לפניכם ורוצה להביע את כאבי, כעסי והתנגדותי המוחלטת לשחרור הגופה והחזרתה למשפחתו, וכן גם על עצם האפשרות שנותנים למשפחה של מחבל לבקש את הגופה של רוצח בעלי".   

"התנגדותי המוחלטת נובעת גם מעצם כאבי האישי", הסבירה עובדיה. "וגם מהיבטים נוספים חשובים אף יותר ממני הקטנה - היבטים של האינטרסים החשובים למדינה שתפקידה להגן על אזרחיה. איבוד ההרתעה מול המחבלים מהווה עידוד למעשי טרור נוספים. אני לא יכולה לדמיין כי לאותו שפל תתקיים הלוויה המונית שתייצר קרקע פוריה להסתה. אני פה כדי ששר הביטחון גנץ והרכב השופטים יקומו מתרדמתם. אי אפשר שימשיכו לרצוח את אזרחינו ואתם לא תוציאו הגה".

ברקע הדיון נמשכים המגעים מול חמאס להחזרת גופותיהם של חללי צה"ל הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול, וכן של האזרחים אברה מנגיסטו והישאם שעבאן א-סייד. גם אחרי שהשופטים דחו את העתירה היום - שמו של המחבל עשוי לעלות שוב במקרה של עסקה עתידית עם חמאס.