חקירת שב"כ של שתי אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום, שנעצרו בתחילת חודש יוני, חשפה כיצד ארגון חיזבאללה פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו, ואף חשפה את זהותם של שני מגייסים בארגון הטרור. החשודות הישראליות נעצרו לאחר מפגש משולש שלהן עם ביירות חמוד - המגייסת שנחשפה. כחלק מפעולות הסיכול של שב"כ, רכז בארגון יצר קשר עם בעלה של חמוד, בלאל ביזארי, והזהיר אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעקבות קשריה של ביירות עם החשודות ולאחר מפגש משותף שקיימו בתורכיה במהלך דצמבר 2019, נחקרו השתיים בחשד שבמהלך הביקור בוצע ניסיון לגייסן לשורות חיזבאללה על ידי ביירות ובעלה. במסגרת החקירה אומת הקשר של השתיים לביירות, וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בתורכיה ועל האופן שבו פועל חיזבאללה כדי לגייס ישראלים נוספים לארגון.

החשודים בניסיון לגייס אזרחים ישראלים
המגייסים של חיזבאללה, בני הזוג חמוד וביזארי

ביירות עובדת בעיתון הלבנוני "אלאח'באר" המזוהה עם חיזבאללה ולצד עבודתה כעיתונאית היא פעלה כמגייסת ומאתרת של אזרחים ישראלים עבור חיזבאללה, יחד עם בעלה. כבר במהלך שנת 2013 נחקרה ביירות על ידי כוחות הביטחון הישראלים בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חיזבאללה, שאותם פגשה כנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012.

לאחר חקירתה בשנת 2013, עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה לביזארי. בשיחה שהוקלטה ניתן לשמוע את רכז השב"כ מזהיר את ביזארי כי השב"כ מודע להיותם מגייסים עבור חיזבאללה, למרות הכיסוי העיתונאי שאותו הם מציגים. הרכז אף אמר לביזארי שעליהם לחדול מניסיונות גיוס של אזרחים ישראלים.

החשודים בניסון לגייס אזרחים ישראלים
חמוד וביזארי
החשודים בניסיון לגייס אזרחים ישראלים
חמוד וביזארי

לאחר סיום חקירתן, שוחררו החשודות בתנאים מגבילים. מהשב"כ נמסר כי הארגון "ימשיך לפעול בנחישות לניטור וסיכול כל פעילות טרור או ריגול מצד ארגון חיזבאללה וכן מדגיש את החומרה הרבה המיוחסת לניצול האזרחות הישראלית לטובת סיוע בפעילות טרור וריגול".