למרות הצהרותיו הלוחמניות של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בכירים ברמאללה מעבירים היום (חמישי) מסר לישראל לפיו מנגנוני הביטחון הפלסטינים ימשיכו למנוע פיגועים. היום ייפגש ראש הממשלה הפלסטיני עם מפקדי מנגנוני הביטחון ושם הם ידונו בהכרזתו של אבו מאזן וכיצד מבצעים את ההנחיות שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"החלטנו להתנער מכל ההסכמים החתומים עם ישראל וארה"ב - כולל ההסכמים הביטחוניים" - כך הצהיר השבוע יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בנאום ברמאללה. אבו מאזן הוסיף: "על ישראל החל מרגע זה לקחת אחריות ככוח כובש על השטחים הפלסטינים בהתאם לחוק הבינלאומי".

לדברי הבכיר הפלסטיני שהועברו לשב"כ ולצה"ל, גם אם התיאום הביטחוני יופסק, הרשות לא תאפשר לטרור להשתולל ותמנע ככל יכולתה את הוצאת הפיגועים משטחה. ראש הממשלה שתאייה כינס אמש את השרים הפלסטינים והכריז כי הם מתנתקים מישראל אך לדברי אדם שנכח בפגישה, עדיין לא ברור כיצד הדבר יתבצע.

בישיבת הנהגת הפתח ניסו כמה מאנשי הוועד המרכזי להשמיע את דעתם אך אבו מאזן סירב לאפשר להם לדבר בשל החשש מביקורת חריפה. למרות דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית, לא ניתן להפסיק לגמרי את התיאום הביטחוני וזאת בשל העובדה שישראל שולטת על חלק מהמעברים והצירים. כך לדוגמא אם כוח משטרה פלסטיני צריך לעשות את הדרך בין שכם לג'נין – הוא צריך אישור ישראלי.