אתמול (שישי) נבדק חשד לחדירה מלבנון, שהוסר בתוך זמן קצר. צה"ל ביצע סריקות באזור ושיגר פצצות תאורה, ובמהרה התברר כי לא זוהתה חדירה והיישובים הונחו לחזור לשגרה. לאחר האירוע התגלה כי נגרם נזק לגדר באזור מטולה, ליד יפתח ובאזור אביבים, ובצה"ל החלו בפעולות תיקון ובתחקור האירוע. התמונות מהאזור שהגיעו לידי N12 מעידות כי מישהו חיבל בגדר: האירוע נראה כמו פעולה מתואמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל סמוך לשעה 20:15, כאשר נשמעו פיצוצים בגליל העליון: הרעש נבע משיגור פצצות התאורה בניסיון לפענח את נסיבות המקרה. סיור של צה"ל זיהה קרע בגדר אך לא נראו עקבות. תושבים באזור הונחו להישאר בבתים לזמן קצר וחלק מהכבישים באזור נסגרו זמנית. 

הפעילות לתיקון הקרעים בגדר הגבול עם לבנון
הפעילות לתיקון הקרעים בגדר הגבול עם לבנון

לאחר התקרית החל צה"ל לבצע פעולות במרחב וגם לפעול במישור המודיעיני לבירור הנסיבות. במערכת הביטחון מנסים לברר אם מישהו חתך את הגדר אבל לא הצליח להיכנס או נבהל מתגובת הצבא. הפעילות הצבאית אינה משפיעה על הקיבוצים והיישובים באזור. 

מצה"ל נמסר: "בהמשך לדיווח על התראות גדר בגבול לבנון, סריקת הכוחות בשטח העלתה פגיעה בגדר בשלוש נקודות לאורך הגבול. צוות מיחידת קומץ האחראית על תקינות הגדר, מתקן בשעות אלו את הקרעים שנמצאו".

פירצה בגדר גבול לבנון
צה"ל החל בסריקות ובפעילות מודיעינית | צילום: ללא

עוד נמסר: "נשללה חדירה לשטח ישראל. נסיבות האירוע בבדיקה. הפגיעה בגדר הנה אירוע חמור ביותר. צה"ל רואה בממשלת לבנון כאחראית לנעשה משטחה".