שוב לא שקט בצפון: אמש (שני) לאחר השעה 23:00 הופעלו מערכות הגנה אוויריות במחוז חומס שבסוריה. הטלוויזיה הסורית טענה כי מדובר ב"מתקפה ישראלית שיורטה". לפי הדיווח, "כמה מטרות עוינות הופלו". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי כמה דיווחים, יעד המתקפה היה בסיס T4 שבחומס - בסיס שבו פעלו בעבר כוחות אירנים ובו בוצעו מספר תקיפות שיוחסו גם כן לישראל. בטלוויזיה הסורית נטען כי היירוט בוצע באזור העיר העתיקה תדמור וברשת אלמיאדין נאמר כי "התקיפה הישראלית כוונה נגד מטרות צבאיות בצפון נמל התעופה תדמור".

את פיצוץ הרכב שהתרחש ביום רביעי שעבר בגבול לבנון-סוריה, ייחסו מקורות שונים לישראל, בטענה שהפיצוץ כוון נגד פעיל בכיר בארגון חיזבאללה בשם עמאד כרימי. בסוף השבוע פורסם ברשתות תיעוד ממצלמות האבטחה במקום, שבו נראים הנוסעים ברכב בורחים ממנו רגע לפני התקיפה – ועוד חוזרים לקחת ממנו ציוד. מספר שניות אחר כך, הרכב פוצץ בעוצמה.

בתיעוד מרגעי הפיצוץ שצולמו במצלמות האבטחה, נראים הנוסעים ברכב, על פי הערכות כרימי ומלוויו, עוצרים את הרכב ובורחים ממנו רגעים ספורים לפני הפיצוץ. לא ברור מה גרם להם לעשות זאת, ייתכן שזהו הטיל שעל פי הדיווחים שוגר - ופספס את הרכב. הנוסעים מעזים לחזור לאוטו, ככל הנראה לקחת משם ציוד חשוב ואז מתרחקים משם – והרכב מפוצץ על ידי מל"ט.

על פי מקורות, כרימי נסע ברכב עם עוד שלושה מלווים. הטיל הראשון ששוגר מהמל"ט הישראלי פספס את הרכב ואפשר לנוסעים להימלט ממנו לפני הפגיעה מהטיל השני. כאמור, אין הרוגים בתקיפה שיוחסה לישראל, אך התמונה שעולה מהזירה היא שהאנשים שהיו במקום יתקשו לחזור לארגון במהרה.