כוחות צה"ל מיפו הלילה (בין רביעי לחמישי) את ביתו של המחבל נזמי אבו באכר, החשוד בהריגתו של לוחם צה"ל עמית בן יגאל ז"ל. אבו באכר הוא תושב הכפר יעבד בן 49, שמתגורר במבנה ממנו הושלכה האבן אשר פגעה בחייל. המחבל נתפס יממה לאחר הפיגוע יחד עם שני חשודים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית", נמסר מדובר צה"ל. בדיון בעניין הארכת מעצרו של אבו בכר שהתקיים אתמול, החליט השופט סגן אלוף אליהו נימני לקבל את בקשת התביעה ולהאריך את מעצרו בשמונה ימים. "לאחר שבחנתי את חומר הראיות, מצאתי כי קיים חשד סביר כנגד החשוד ואף למעלה מכך", אמר השופט בהחלטתו.

כוח צה"ל ממפה את ביתו של נזמי אבו-באכר (צילום: דובר צה"ל)
כוח צה"ל ממפה את ביתו של נזמי אבו-באכר | צילום: דובר צה"ל

עורך הדין חאלד מחאג'נה המייצג את אבו בכר ביקר בחריפות את ראש הממשלה ואת השב"כ שפירסמו את דבר תפיסת המחבל, למרות שהחקירה עדיין מתנהלת. "מי שרואה ומעיין במה שפורסם בכלי התקשורת מגיע למסקנה שחקירתו של החשוד הסתיימה", אמר. "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו תכנן להרוס את ביתו של המשיב לפני שהסתיימה החקירה. לא הגיוני שהשב"כ ומשטרת ישראל מפרסמים שנתפס המחבל ומצד שני מבקשים ימים לחקירה".

"מאז מעצרו מה שהכאיב לנו הוא שכבר נשפט באמצעות כלי התקשורת. החקירה הסתיימה מזמן", הוסיף. "אין טעם להאריך ולמרוח ולתת לרשות החוקרת יד חופשית להשאיר את העצור בתנאי מאסר גרועים".

אביו של עמית, ברוך בן יגאל, אמר זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על לכידתו של המחבל: "30 יום אני לא ישן, מחכה לטלפון הגואל. כרגע הגיעו אליי נציגי הצבא, היחידה שלו, וגם השב"כ - הודיעו לנו שהוא נתפס וגם שחזר".

"אני רוצה להגיד לכם שאני אמרתי להם שכשיתפסו אותו אני רוצה להרים לחיים", המשיך האב, "אז הנה אני מרים פה לחיים. רוצה לברך ולהגיד לבן שלי 'עמיתי, תקשיב טוב, נשמה של החיים שלי, ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהחיינו והגיענו וקיימנו לזמן לזה, שהכול נהיה בדברו".