דקות לפני שיצא במטרה לבצע פיגוע טרור, הסביר הבוקר (רביעי) המחבל שדקר ודרס חייל צה"ל סמוך למעלה אדומים את הסיבה למעשיו. בתיעוד שהעלה לרשתות החברתיות, אומר איברהים מוחמד כי מצבו הנפשי קשה בעקבות משבר אישי שעבר. באירוע נפצע באורח קל חייל צה"ל, המחבל חוסל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני הרוס. חנקו אותי", אומר המחבל בסרטון שפרסם. לדבריו בני דודיו לחצו עליו שיבצע את הפיגוע, ככל הנראה בשל מצבו הנפשי והמשבר שפקד אותו לאחרונה. הוא חושף גם כי בני משפחתו הם הסיבה שבגללה החל להשתמש בסמים.

סוטה עם רכבו ודורס את הלוחם

האירוע החל סמוך לשעה 8:00 כשאיברהים מוחמד הגיע למקום ברכב מסחרי, סטה מהכביש ודרס את אחד הלוחמים במחסום. לאחר מכן יצא המחבל מרכבו ודקר את החייל קרוב לראשו בעזרת מספריים ופוצע אותו באורח בינוני ובבית החולים השתפר מצבו. לוחמים נוספים שהוצבו במחסום זיהו את המתרחש ופתחו מיד בירי וחיסלו אותו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הלוחם שנפצע התרחק מהמחסום כדי לגשת לשירותים סמוכים, וכתוצאה מכך עלה בידו של המחבל להספיק לצאת מהרכב ולדקור אותו לפני שנורה. במקום אותר גם מטען צינור שהמחבל התכוון ככל הנראה לזרוק לעבר הכוח במחסום. הלוחמים סגרו את הזירה וחבלן הוזעק למקום.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שפורסם לאחר הפיגוע ניתן לראות את הרכב המסחרי סוטה מהכביש בכניסה למחסום ודורס במפתיע את הלוחם. לאחר מאבק בין השניים, המחבל מצליח לדקור את הלוחם מספר פעמים. הלוחמים האחרים במחסום מתעשתים לאחר כמה שניות ופותחים אחרי המחבל במרדף, בו לבסוף מנטרלים אותו.