לוחמי גדוד "גרניט" של חטיבת הנח"ל ששוחחו היום (שישי) עם N12 מתלוננים על הפרה של הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות מגפת הקורונה בבסיסם. הלוחמים, שנמצאים בימים אלה באימון מבצעי במחנה אל-פוראן שבמרת הגולן, סיפרו כי אתמול נודע להם שנגד המטבח שבישל להם במהלך השבוע חלה בקורונה – זאת לאחר שלא הקפיד על ההנחיות ובא במגע עם עשרות חיילים. לדבריהם, כמאה חיילים הוכנסו לבידוד בעוד שאר החיילים ממשיכים בשגרה למרות שחלקם באו במגע ישיר עם החולה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנגד הכין במהלך שבוע אוכל ל-600 חיילים", סיפרו החיילים ל-N12. "במהלך כל השבוע הוא הרגיש לא טוב, ערבב סלטים עם ידיו החשופות ובא במגע עם עשרות חיילים. הנגד בא במגע עם חולת קורונה ולא הודה בכך עד שהרגיש שהוא חולה".

חיילים לא שומרים על הנחיות משרד הבריאות
הפרה של ההנחיות בחטיבת הנח"ל

לדבריהם, בעקבות אבחון הטבח כחיובי לנגיף החליטו בצה"ל להכניס כמאה חיילים לבידוד. "חצי מהמבודדים הועברו למחנה בית ליד וחצי נשארו בבידוד בבסיס, בעוד שאר החיילים בגדוד המשיכו כרגיל למרות שחלקם באו במגע ישיר עם החולה", סיפרו. "הגדוד התעלם לחלוטין מהנחיות משרד הבריאות וכעת כשהקורונה הגיעה אליו חיילים מוכנסים לבידוד של 12 איש בחדר".

בתיעוד מתוך הגדוד נראים עשרות חיילים עומדים בצפיפות בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. חיילים ששוחחו עם N12 טענו: "בגדוד מסרבים להביא בדיקות לחיילים ואלו שלא באו במגע עם הטבח החולה וכנראה בריאים נכנסים לבידוד ביחד עם אנשים שבאו איתו במגע וכנראה חולים או נגועים. הגדוד מתעלם לחלוטין מהנחיות משרד הבריאות ומבריאות החיילים".

חיילים לא שומרים על הנחיות משרד הבריאות
הפרה של ההנחיות בחטיבת הנח"ל
חיילים לא שומרים על הנחיות משרד הבריאות
הפרה של ההנחיות בחטיבת הנח"ל

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "גדוד 'גרניט' נמצא בימים אלה בעיצומה של תקופת אימון, המתקיים בבסיס אל פוראן ברמת הגולן ובשטחי האש במרחב. השבוע התגלה בגדוד איש קבע שחלה בוירוס הקורונה. מיד עם היוודע המקרה, בוצע תחקיר מקיף ומעמיק על ידי המפקדים וגורמי הרפואה במטרה לאתר את כלל המשרתים אשר באו עמו במגע".

"כלל המשרתים הללו הוכנסו לבידוד ביחידה במתחמים ייעודיים, בהם עוברים מעקב יומי ובדיקות קורונה יזומות על מנת לשלול הידבקויות. הגדוד ממשיך להתאמן, לשפר את מוכנותו ללחימה וכשירות המסגרת לא נפגעה כתוצאה מכך".

"הגדוד פועל על פי הנחיות הצבא ומשרד הבריאות ובמקביל פועל לשיפור וטיוב שהות החיילים בבסיס, באמצעות שיחות מפקדים יומיות ומתן שירות ומענה מיטבי לפרט".

"באשר לתמונות שהועברו, רוב פעילות החיילים מתבצעת בשטחים הפתוחים כולל האימונים, שיחות, ארוחות ועוד. ישנה הקפדה על כללי ההתנהגות בעקבות מגפת הקורונה, אך ישנם אירועים חריגים המטופלים משמעותית וכן מנוצלים להסברה. תבוצע אכיפה הדוקה יותר והמשך הגברת המודעות בקרב המפקדים והלוחמים".