בעוד שמערכת הביטחון לוקחת חלק משמעותי במאבק בקורונה, ובמקביל נשמרת המוכנות המבצעית הגבוהה – הרמטכ"ל אביב כוכבי לא נח על זרי הדפנה וממשיך לבקר את החיילים והקצינים, גם במהלך חג הפסח. כוכבי גם שוחח עם המפקדים על האתגרים שנהיו מורכבים אפילו יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז פרוץ משבר הקורונה במהלך השבועות האחרונים  הרמטכ״ל עובר בימי שישי בין בסיסים כדי לאכול את ארוחות השבת עם החיילים שבמשך שבועות ארוכים לא יוצאים לביתם ונשארים במוצבים ובבסיסים. מבחינת הרמטכ"ל מדובר בדוגמה אישית שהוא מנסה להעביר לפקודיו.

בתחילת השבוע שקדם לליל הסדר ביקר הרמטכ"ל במוצב זרעית שסמוך לגבול לבנון ושוחח עם הלוחמים וחיילי פלוגת המפקדה של הגדוד. לאחר מכן, אכל יחד עם מפקדי הפלוגות ומפקדי חטיבה 300 ואוגדה 91 ארוחת ערב בבסיס.

בהמשך השבוע נסע הרמטכ"ל למבוא דותן שבשומרון לארוחת שישי עם המפקדים והלוחמים של גדוד הסיור של גולני. כוכבי שוחח עם לוחמי וחיילי המפקדה של הגדוד, ולאחר מכן אכל במחיצת מפקדי הפלוגות, מפקד החטיבה ומפקד החטיבה המרחבית.

במהלך השיחה התעניין כוכבי באתגרים בביצוע פעילות מבצעית ביהודה ושומרון בתקופה המורכבת הזאת. הרמטכ"ל העמיק בשיחה עם המפקדים בסוגיית אופן ביצוע המעצרים במרחבים בנויים, במרחב צפון השומרון.

את ליל הסדר חגג הרמטכ"ל במחנה אליעד עם גדוד 82 של חטיבה 7 בחיל השריון וסוללת תותחנים מגדוד 55. הרמטכ"ל ביקש לדעת כיצד החיילים מכבסים את הבגדים אחרי חודש שהיו בבסיס ושאל את נגד המטבח על המורכבות שבפסח.

גם אתמול הרמטכ"ל לא נח ונסע לבסיס חיל האוויר ברמת דוד. לאחר ששוחח עם כ- 30 קצינים ונגדים הבסיס, אכל יחד עם 'קפסולת' היירוט של טייסת 109 המפעילה מטוסי F-16. קפסולת היירוט כוללת את החיילים המרכיבים את משימת היירוט, את  הטייסים, אנשי המילואים ומכונאים. הרמטכ"ל התעניין באופן ביצוע פעילות מבצעית בפעולות חיל האוויר השונות השונות.