אחרי מות לוחם גולני, מצוד אחרי המחבלים: צה"ל והשב"כ במאמץ להגיע למחבל או למחבלים שהרגו הלילה (שלישי) את לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל ז"ל, שנפגע בראשו מאבן שהושלכה לעברו במהלך פעילות באזור ג'נין. מתחקיר ראשוני של התקרית הקשה עולה כי בן יגאל הביט למעלה כדי לנסות ולזהות מאיפה מושלכות האבנים ואז פגעה אחת האבנים בפניו. לכן הקסדה שחבש לא בלמה את האבן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות
 
מתחקיר האירוע עולה כי כוח של גדס"ר גולני השלים פעילות מעצרים בכפר יעבד, סמוך לג'נין, שבמהלכה עצר הכוח ארבעה חשודים. לאחר השלמת המשימה, סביב 05:00, החלו הלוחמים לצאת רגלית מהכפר. במהלך המעצרים לא היו התנגדויות או הפרות סדר משמעויות. בעודם יוצאים רגלית מהכפר, בבית האחרון יודו לעברם אבנים מהגג.
 
הלוחמים ניסו לאתר את מי שיידה את האבנים ובן יגאל ז"ל הרים את ראשו כדי לנסות לזהות את המחבלים. באותו רגע בדיוק פגעה בפניו אחת האבנים. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

אלוף משנה יאיר פלאי ומפקד סיירת גולני סגן אלוף איוב כיוף (צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל)
אל"מ יאיר פלאי ומפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף בזירה | צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל

נתניהו: "ידה הארוכה של ישראל תגיע למחבל ותבוא עמו חשבון"

ראש הממשלה נתניהו ספד לבן יגאל ז"ל: "בשמי ובשם אזרחי ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים כנים למשפחתו של עמית בן יגאל שנהרג הלילה בפעילות מבצעית ע"י בן עוולה. כפי שקרה בכל המקרים בשנים האחרונות, ידה הארוכה של ישראל תגיע למחבל ותבוא עמו חשבון".

עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית בן יגאל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

שר הביטחון נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "סמל-ראשון עמית בן יגאל נפל הלילה בעת שהגן על ביטחון ישראל. צה"ל וכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים השפלים שאחראים לכך, ואנו נבוא איתם חשבון. בשם מערכת הביטחון אני מבקש למסור תנחומים למשפחת בן יגאל היקרה. יהי זכרו ברוך".