שבועיים לפני תאריך היעד להחלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון, בצה"ל נערכים להשלכות האפשריות של הסיפוח על הרחוב הפלסטיני, וחוששים מפני התפרצות מחודשת של פיגועי הטרור. אחד מהתרחישים שאליהם מתכוננים במערכת הביטחון הוא התפרצות מחודשת של פיגועי ירי והתאבדות, תרחיש שמכנים בצה"ל - "מצב מלחמה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הצהרות רה"מ נתניהו, תאריך היעד לסיפוח הוא חודש יולי. למרות שמדובר במועד שמתקרב ובא, קצינים בכירים בצה"ל אמרו ל-N12 כי הם נמצאים בערפל ושלא מעדכנים אותם בפרטי התוכנית, אילו משטחים יסופחו ומה בדיוק יקרה בחודש הבא.

יחד עם זאת, במערכת הביטחון מבינים שלתוכנית הסיפוח תהיה השלכה על השטח, והם נערכים לשלושה תרחישים אפשריים.

תרחיש ראשון, התפרצות של הפגנות המוניות. תרחיש שני, פיגועי ירי שונים נגד חיילי צה"ל ואזרחים. התרחיש שלישי, והקיצוני מבין כולם, הוא חזרה של פיגועי התופת באוטובוסים ובמסעדות כפי שהכרנו בשנים עברו – תרחיש שאותו מכנים במסמכי צה"ל כ"מצב מלחמה".

בצה"ל גם נערכים לאפשרות שתוכנית הסיפוח תעבור בצורה רגועה יחסית. אפשרות זו נובעת מכך שבערך כ-200 אלף פלסטינים מתפרנסים מישראל באופנים שונים, והמצב הכלכלי בשטחים הוא יחסית טוב. הפגנות המוניות, פיוגעי ירי ופיגועי תופת עלולים לפגוע בפרנסתם של מיליוני פלסטינים בשטחים – יותר מאשר לפגוע בישראלים