תת אלוף ארז גרשטיין ז"ל היה מפקד יחידת הקישור ללבנון בסוף שנות ה-90. הוא גם היה מפקדו וחברו הטוב של הרמטכ"ל היום אביב כוכבי. בפברואר 1999, בעקבות שינוי שבוצע ברגע האחרון, פיקד גרשטיין על פעולה שהייתה אמורה להתנהל בהובלתו של כוכבי. סמוך לכפר שבעא שבדרום לבנון נהרג גרשטיין ממטען שהופעל נגד הרכב שבו נסע. 21 שנים אחרי, בהר דוב - ממש מול הנקודה שבה נפל ארז - פגש הרמטכ"ל אביב כוכבי את בנו, סגן עומר גרשטיין, שהיה רק בן שנה וחצי כשאביו נהרג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אבא היה אחר", סיפר כוכבי לסגן גרשטיין. "פשוט היה אחר. בסגנון, בדיבור ובמחשבה בעיקר". כוכבי תיאר בפני הבן השכול את ההחלפה שקרתה ברגע האחרון: "הייתי אמור להוביל את השיירה. כבר שמתי את כל הציוד ועליתי לרכב, התחלנו לנסוע, ואז הגיעה שיחה מארז שביקש שאשאר בגזרה בגלל שהייתה התרעה. הוא נסע במקומי". כעבור זמן קצר קיבל כוכבי את ההודעה - ומיהר אל הזירה. "הגעתי אל הרכב של אבא", סיפר הרמטכ"ל לסגן גרשטיין. "ואני אשמור לעצמי את הרגע הזה".

סגן עומר גרשטיין הלך בעקבות אביו והתגייס לחטיבת גולני. הגיוס לשירות קרבי דרש לקבל אישור מאמו - כולל חתימה על מסמכים שיאשרו לו את התפקיד. "היא בטוח לא הרגישה בנוח לעשות את זה", אומר גרשטיין. "אבל היא אמרה שמהצד שלה היא לא יכולה לא להסכים. בסופו של דבר. אתה מבין שצריך מישהו שיהיה פה. אז למה שזה לא יהיה אני?".