בזמן שהמדינה כולה נאבקת במשבר הקורונה ומרבית אזרחי ישראל סגורים בבתיהם, דווקא בצה"ל, גוף המבוסס במידה רבה על משמעת, מתגבשת עיר הבהד"ים כסמל של אי-ציות להנחיות. תמונות וסרטונים מסוף השבוע האחרון, לצד עדויות של הורים מודאגים, ממחישים את גודל הבעיה בבסיס שבו מפקדים וחיילים אינם מקפידים על כללי הזהירות, ובכך עלולים להוביל להתפרצות רחבה של הנגיף בשורות הצבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי המידע שבידי N12, ארבעה חיילים בעיר הבה"דים כבר אובחנו כחולים וכ-100 נוספים נשלחו לבידוד. ניכר כי למרות מאמצי הצבא להנחיל שינויים כמו מעבר לקבוצות למידה קטנות יותר וניסיון להקפיד על מרחק בין החיילים בכיתות, המרחב הפתוח נותר פרוץ. ברגע שהחיילים יוצאים מהכיתות הם אינם מצייתים להנחיות ולא מפנימים את גודל הבעיה.

חיילים בעיר הבה
עיר הבה"דים בסוף השבוע האחרון

הרמטכ"ל אביב כוכבי מייחס חשיבות גדולה למאבק בנגיף ודרש מהצבא כולו להקפיד על ההנחיות, אולם הדבר לא מיושם מספיק טוב בשטח. על כן, נשמעים בצה"ל קולות של גורמים הקוראים להכניס את המשטרה הצבאית אל תוך עיר הבה"דים כדי שיפקחו על ההתנהלות ויפזרו התקהלויות. טרם התקבלה החלטה בעניין זה.

בינתיים חיילים והורים לחיילים המשרתים בבסיס קוראים לנקוט בצעדים בדחיפות ומזהירים: אם לא יהיה שינוי באכיפה, זה עלול להתפוצץ לכולנו בפנים. לדבריהם, המחדל מתחיל מהמפקדים שאינם מקפידים, וממשיך בקרב החיילים שלא מגלים מספיק אחריות אישית ואינם מקפידים לא להתקהל ולשמור על מרחק זה מזה.

חיילים בעיר הבה
עיר הבה"דים בסוף השבוע האחרון

"בתי נמצאת כשלושה שבועות בבסיס מאז הוראת הרמטכ"ל על עוצר יציאות", סיפרה אם מודאגת של אחת החיילות המשרתות בעיר הבה"דים. "משיחות איתה ידוע לי שיש כ-8 חולי קורונה וכ-100 חיילים בבידוד. נאמר להם על ידי המפקדים שאסור להם להסתובב עם מסכות כאשר יוצאים למרחב הציבורי, בחדר אוכל יש תור מטורף גם בכניסה אל המתחם וגם בתוכו. בתי נמנעת מלהיכנס לשם".

עוד סיפרה האם: "לקראת ליל הסדר נאמר שאולי יוקמו מעין מאהלים שבכל אחד מהם ישבו יחד כ-100 חיילים לחגוג את החג, בניגוד להוראות ולהנחיות שאנו שומעים בתקשורת. לאור כל זאת אין צורך להוסיף את החרדה והדאגה לילדה ובכלל לחיילים המשרתים בבסיס". אם נוספת תיארה את המצב בבסיס: "כל עיר הבה"דים בהסגר. הם שמונה חיילים בחדר קטן, זה פשוט מחדל".